jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۱۲۴۲۶۶۹ ۲۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا درخصوص کلاهبرداری‌های صورت گرفته با ترفند دریافت رمز دوم یک بار مصرف به شهروندان هشدار داد و گفت: مراقب پیامک‌های جعلی ارسال شده در این خصوص باشید .

سرهنگ رامین پاشایی در تشریح این خبر عنوان کرد: همزمان با اجرای طرح الزامی کردن دریافت رمز دوم یک بار مصرف پویا یا otp و اطلاع‌رسانی‌های گسترده در کشور مبنی بر آگاه‌سازی هموطنان از اجرای طرح مذکور از طریق رسانه ها، افرادسود جو با سوء‌استفاده از موقعیت پیش آمده نسبت به ارسال پیامک به هموطنان اقدام می‌کنند .
وی ادامه داد: کلاهبرداران با ترفند ارائه خدمات رمز یک بار مصرف متقاضیان را به درگاه‌های جعلی موسوم به فیشینگ هدایت کرده و از حساب طعمه‌های خود برداشت غیرمجاز می‌کنند. با توجه به اطلاع‌رسانی صورت گرفته، هموطنان برای دریافت خدمات بانکی مذکور صرفا با مراجعه به سایت‌های اطلاع‌رسانی بانک‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی مجاز نسبت به دریافت نرم‌افزارهای مربوط اقدام وضمن مراجعه حضوری به بانک‌های عامل نسبت به راه‌اندازی رمز دوم یک بار مصرف اقدام کنند و به هیچ عنوان به پیامک‌هایی که از سوی منابع نامعتبر برای آنها ارسال می‌شود، توجه نکنند .
پاشایی بیان کرد: شهروندان آگاه باشند که مراکز دولتی و بانک‌ها اصولا در قالب طرح ماسک و از طریق سرشماره‌هایی که نام سازمان و ارگان پیام‌دهنده در سرشماره مشخص است برای متقاضیان خود پیامک ارسال می‌کنند و عمدتا هنگام ثبت‌نام و دریافت اطلاعات، هیچ‌گونه مبلغی را دریافت نمی‌کنند.
معاون اجتماعی پلیس فتا با تاکید بر این که هوشیاری و آگاهی هموطنان از آسیب‌ها، تهدیدات و ترفندهای افراد مجرم در ارتکاب جرم شرط اصلی پیشگیری از جرایم حوزه سایبر است، از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق تارنمای پلیس فتا به نشانی www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

سرهنگ رامین پاشایی
معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر