jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۱۲۴۲۶۶۹ ۲۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا درخصوص کلاهبرداری‌های صورت گرفته با ترفند دریافت رمز دوم یک بار مصرف به شهروندان هشدار داد و گفت: مراقب پیامک‌های جعلی ارسال شده در این خصوص باشید .

سرهنگ رامین پاشایی در تشریح این خبر عنوان کرد: همزمان با اجرای طرح الزامی کردن دریافت رمز دوم یک بار مصرف پویا یا otp و اطلاع‌رسانی‌های گسترده در کشور مبنی بر آگاه‌سازی هموطنان از اجرای طرح مذکور از طریق رسانه ها، افرادسود جو با سوء‌استفاده از موقعیت پیش آمده نسبت به ارسال پیامک به هموطنان اقدام می‌کنند .
وی ادامه داد: کلاهبرداران با ترفند ارائه خدمات رمز یک بار مصرف متقاضیان را به درگاه‌های جعلی موسوم به فیشینگ هدایت کرده و از حساب طعمه‌های خود برداشت غیرمجاز می‌کنند. با توجه به اطلاع‌رسانی صورت گرفته، هموطنان برای دریافت خدمات بانکی مذکور صرفا با مراجعه به سایت‌های اطلاع‌رسانی بانک‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی مجاز نسبت به دریافت نرم‌افزارهای مربوط اقدام وضمن مراجعه حضوری به بانک‌های عامل نسبت به راه‌اندازی رمز دوم یک بار مصرف اقدام کنند و به هیچ عنوان به پیامک‌هایی که از سوی منابع نامعتبر برای آنها ارسال می‌شود، توجه نکنند .
پاشایی بیان کرد: شهروندان آگاه باشند که مراکز دولتی و بانک‌ها اصولا در قالب طرح ماسک و از طریق سرشماره‌هایی که نام سازمان و ارگان پیام‌دهنده در سرشماره مشخص است برای متقاضیان خود پیامک ارسال می‌کنند و عمدتا هنگام ثبت‌نام و دریافت اطلاعات، هیچ‌گونه مبلغی را دریافت نمی‌کنند.
معاون اجتماعی پلیس فتا با تاکید بر این که هوشیاری و آگاهی هموطنان از آسیب‌ها، تهدیدات و ترفندهای افراد مجرم در ارتکاب جرم شرط اصلی پیشگیری از جرایم حوزه سایبر است، از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق تارنمای پلیس فتا به نشانی www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

سرهنگ رامین پاشایی
معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر