معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا درخصوص کلاهبرداری‌های صورت گرفته با ترفند دریافت رمز دوم یک بار مصرف به شهروندان هشدار داد و گفت: مراقب پیامک‌های جعلی ارسال شده در این خصوص باشید .
کد خبر: ۱۲۴۲۶۶۹

سرهنگ رامین پاشایی در تشریح این خبر عنوان کرد: همزمان با اجرای طرح الزامی کردن دریافت رمز دوم یک بار مصرف پویا یا otp و اطلاع‌رسانی‌های گسترده در کشور مبنی بر آگاه‌سازی هموطنان از اجرای طرح مذکور از طریق رسانه ها، افرادسود جو با سوء‌استفاده از موقعیت پیش آمده نسبت به ارسال پیامک به هموطنان اقدام می‌کنند .
وی ادامه داد: کلاهبرداران با ترفند ارائه خدمات رمز یک بار مصرف متقاضیان را به درگاه‌های جعلی موسوم به فیشینگ هدایت کرده و از حساب طعمه‌های خود برداشت غیرمجاز می‌کنند. با توجه به اطلاع‌رسانی صورت گرفته، هموطنان برای دریافت خدمات بانکی مذکور صرفا با مراجعه به سایت‌های اطلاع‌رسانی بانک‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی مجاز نسبت به دریافت نرم‌افزارهای مربوط اقدام وضمن مراجعه حضوری به بانک‌های عامل نسبت به راه‌اندازی رمز دوم یک بار مصرف اقدام کنند و به هیچ عنوان به پیامک‌هایی که از سوی منابع نامعتبر برای آنها ارسال می‌شود، توجه نکنند .
پاشایی بیان کرد: شهروندان آگاه باشند که مراکز دولتی و بانک‌ها اصولا در قالب طرح ماسک و از طریق سرشماره‌هایی که نام سازمان و ارگان پیام‌دهنده در سرشماره مشخص است برای متقاضیان خود پیامک ارسال می‌کنند و عمدتا هنگام ثبت‌نام و دریافت اطلاعات، هیچ‌گونه مبلغی را دریافت نمی‌کنند.
معاون اجتماعی پلیس فتا با تاکید بر این که هوشیاری و آگاهی هموطنان از آسیب‌ها، تهدیدات و ترفندهای افراد مجرم در ارتکاب جرم شرط اصلی پیشگیری از جرایم حوزه سایبر است، از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق تارنمای پلیس فتا به نشانی www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

سرهنگ رامین پاشایی
معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها