مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: شدت بارش امروز در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و استان‌های بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، جنوب خراسان جنوبی و لرستان و شمال خوزستان است.
کد خبر: ۱۲۴۲۴۹۵
بارش شدید برف و باران در جنوب کشور

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا افزود: امروز (۲۶ آذرماه) تقریبا در اغلب نقاط کشور بارش برف و باران و وزش باد و در استان‌های جنوبی رگبار و رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد . در این روز انتظار می رود به‌تدریج از میزان غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کاسته شود.

ضیاییان افزود: فردا (۲۷ آذرماه) در برخی نقاط استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان، یزد، نیمه جنوبی فارس، شرق بوشهر، هرمزگان، مرکز و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان رگبار باران، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید، در استان خراسان رضوی، استان اصفهان، شمال فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، نیمه شرقی لرستان، جنوب استان همدان و جنوب مرکزی و ارتفاعات کرمان بارش برف و در برخی از این مناطق برف و باران را شاهد خواهیم بود. در چهارشنبه شدت بارش در هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب فارس خواهد بود.

وی افزود: پنجشنبه (۲۸ آذرماه) در استان‌های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق رخ خواهد داد و در سایر مناطق کشور در این روز و روز جمعه (۲۹ آذرماه) جو آرام خواهد بود و به‌تدریج در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌ها رخ خواهد داد.

ضیاییان ادامه داد: امروز تا شنبه (۲۶ تا ۳۰ آذرماه) برای مناطق شمال غرب و دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز روند افزایش تدریجی دما حدود ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود همچنین در غرب کشور روند افزایش تدریجی دما را داریم که بین ۳ تا ۶ سانتیگراد درجه خواهد بود.

وی افزود: خلیج فارس و تنگه هرمز در سه شنبه تا پنجشنبه (۲۶ تا ۲۸ آذرماه) و دریای عمان سه شنبه و چهارشنبه (۲۶ و ۲۷ آذرماه) و دریای خزر، سه شنبه تا ظهر چهارشنبه (۲۶ و ۲۷ آذرماه) مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۷ آذرماه) صاف به تدریج همراه با غبار محلی با بیشترین و کمترین دمای ۱۰ و ۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان پایتخت پس فردا صاف همراه با غبار محلی (۲۸ آذرماه) خواهد بود و دمای هوا در گرمترین و سردترین زمان به ۱۱ و ۲ درجه سانتیگراد می‌رسد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها