jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۴۲۴۹۴ ۲۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۵

هنگامی که در زمین باتلاقی گیر کردید از فشردن پدال گاز و استفاده از دنده عقب برای بازگشت خودداری کنید. این روش باعث فرو رفتن بیشتر در گل خواهد شد.

هنگام گیر کردن خودرو در باتلاق چه کار کنیم؟

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، هنگامی که در زمین باتلاقی گیر کردید از فشردن پدال گاز و استفاده از دنده عقب برای بازگشت خوداری کنید.

اولین کار در هنگام گیر کردن در زمین باتلاقی، آزاد کرد شاسی خودرو از تماس با گل است. این کار بسیار سخت و زمانبر است، ولی تا هنگامی که شاسی آزاد نباشد سایر روش‌ها تقریبا غیر ممکن هستند. این کار را می توانید با قرار دادن جک بادی در زیر خودرو انجام دهید.

همچنین جک‌های معمولی نیز در صورتی که در زیر آن‌ها یک صفحه چوبی یا فلزی قرار گیرد تا در گل فرو نروند می‌توانند کار ساز باشند.

حتی المقدر سعی کنید با ارتفاع دادن به خودرو شاسی را آزاد کنید، چون کندن زمین باتلاقی بسیار کار سخت و مشکلی است و همچنین سطوح زیرین به دلیل بالا بودن رطوبت از استحکام به مراتب کمتری نسبت به سطوح بالایی برخوردارند.

پس از بالا بردن خودرو، زیر چرخ‌ها را با قلوه سنگ پر کنید و این روش را تا جایی که شاسی خودرو آزاد گردد ادامه دهید. همچنین در صورتی که تخته چوبی همراه دارید می‌توانید در زیر چرخ‌ها قرار دهید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.