jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۴۲۳ ۲۵ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

پسر 12 ساله که بعد از یافتن گوشی آیفون یکی از سرکلانترهای تهران آن را به برادرش هدیه داده بود، فکر نمی کرد خانواده‌اش را به دردسر بیندازد.

به گزارش خبرنگار جنایی جام‌جم، 25 آبان امسال یکی از سرکلانترهای تهران که برای برخورد با اغتشاشگران به یکی از محله‌های پایتخت رفته بود، ناگهان متوجه شد گوشی آیفونی که همراه داشته مورد سرقت قرار گرفته است. در ادامه با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران شکایتی مطرح کرد. در این مرحله پرونده‌ای نزد میثم حسین‌پور، دادیار شعبه دوم دادسرای ناحیه 34 تهران تشکیل شد و با دستور وی تحقیقات پلیسی برای رازگشایی از این ماجرای سرقت ادامه پیدا کرد. سرانجام با گذشت نزدیک به یک ماه، ماموران به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد، سیمکارت یک زن در گوشی سرقتی فعال شده است. خانه این زن در یکی از محله‌های شرق تهران شناسایی شد و ماموران با حضور در آنجا متوجه شدند این زن سیمکارت را به پسرش داده و از ماجرای گوشی سرقتی خبر نداشته است. همچنین ماموران در بازرسی از خانه، 21 دستگاه گوشی تلفن‌همراه که در کمدخانه پنهان شده بود را همراه گلوله‌های ساچمه‌ای پیدا کردند. در جریان تحقیقات پلیسی، شوهر میانسال و پسرجوان این زن که در خانه حضور داشتند، بازداشت شده و برای ادامه تحقیقات به شعبه دوم دادیاری دادسرای جنایی تهران منتقل شدند. ابتدا پسر جوان به دادیار پرونده گفت: شامگاه 25 آبان بود که برادر 12 ساله‌ام تعدادی گلوله‌های ساچمه‌ای را همراه گوشی تلفن همراه آیفونی به خانه آورد و گفت که آنها را پیدا کرده است. من هم گوشی را از او گرفتم، سیمکارت را بیرون انداختم و سیمکارت مادرم را در آن انداخته و استفاده کردم. نمی‌دانستم این گوشی متعلق به یک مامور پلیس است.
در ادامه تحقیقات قضایی، پدر میانسال متهم که بازداشت شده بود نیز به دادیار پرونده گفت: نقاش خودرو هستم. 21 گوشی تلفن‌همراهی که در خانه‌ام پیدا شده را از یک تعمیرکار گوشی به جای هزینه نقاشی خودرویش گرفتم.
با دستور قضایی این پدر و پسر در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات از آنها برای مشخص شدن صحت ادعایشان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر