jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۴۲۳ ۲۵ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

پسر 12 ساله که بعد از یافتن گوشی آیفون یکی از سرکلانترهای تهران آن را به برادرش هدیه داده بود، فکر نمی کرد خانواده‌اش را به دردسر بیندازد.

به گزارش خبرنگار جنایی جام‌جم، 25 آبان امسال یکی از سرکلانترهای تهران که برای برخورد با اغتشاشگران به یکی از محله‌های پایتخت رفته بود، ناگهان متوجه شد گوشی آیفونی که همراه داشته مورد سرقت قرار گرفته است. در ادامه با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران شکایتی مطرح کرد. در این مرحله پرونده‌ای نزد میثم حسین‌پور، دادیار شعبه دوم دادسرای ناحیه 34 تهران تشکیل شد و با دستور وی تحقیقات پلیسی برای رازگشایی از این ماجرای سرقت ادامه پیدا کرد. سرانجام با گذشت نزدیک به یک ماه، ماموران به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد، سیمکارت یک زن در گوشی سرقتی فعال شده است. خانه این زن در یکی از محله‌های شرق تهران شناسایی شد و ماموران با حضور در آنجا متوجه شدند این زن سیمکارت را به پسرش داده و از ماجرای گوشی سرقتی خبر نداشته است. همچنین ماموران در بازرسی از خانه، 21 دستگاه گوشی تلفن‌همراه که در کمدخانه پنهان شده بود را همراه گلوله‌های ساچمه‌ای پیدا کردند. در جریان تحقیقات پلیسی، شوهر میانسال و پسرجوان این زن که در خانه حضور داشتند، بازداشت شده و برای ادامه تحقیقات به شعبه دوم دادیاری دادسرای جنایی تهران منتقل شدند. ابتدا پسر جوان به دادیار پرونده گفت: شامگاه 25 آبان بود که برادر 12 ساله‌ام تعدادی گلوله‌های ساچمه‌ای را همراه گوشی تلفن همراه آیفونی به خانه آورد و گفت که آنها را پیدا کرده است. من هم گوشی را از او گرفتم، سیمکارت را بیرون انداختم و سیمکارت مادرم را در آن انداخته و استفاده کردم. نمی‌دانستم این گوشی متعلق به یک مامور پلیس است.
در ادامه تحقیقات قضایی، پدر میانسال متهم که بازداشت شده بود نیز به دادیار پرونده گفت: نقاش خودرو هستم. 21 گوشی تلفن‌همراهی که در خانه‌ام پیدا شده را از یک تعمیرکار گوشی به جای هزینه نقاشی خودرویش گرفتم.
با دستور قضایی این پدر و پسر در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات از آنها برای مشخص شدن صحت ادعایشان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر