jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۲۱۴۰   ۲۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

سلیمی: منتشر شدن شماره تلفن و نشانی خانه‌ام برایم مزاحمت ایجاد کرد

به فوتبالی‌ها پاداش بدهند، اما تبعیض نباشد

بهداد سلیمی که به‌تازگی و با پایان کلاس مربیگری از مجارستان برگشته است روز گذشته مصاحبه نسبتا مفصلی انجام داد. چشم‌اندازی که بهداد برای آینده دارد خیلی روشن است. او می‌خواهد قدم به قدم جلو برود و برای هر کاری که می‌کند برنامه داشته باشد.

شانس وزنه‌برداری در المپیک
شانس‌مان کم است، اما امیدواریم. وزنه‌بردارهای خوبی داریم و اگر کیانوش رستمی یا سهراب مرادی یک کدام‌شان سهمیه کسب کنند، می‌توانیم به مدال برسیم.
انتشار شماره تلفن در فضای مجازی
یکی از دوستان رسانه‌ای این کار را انجام داد. یک روز من بعدازظهر خواب بودم و وقتی از خواب بیدار شدم، دیدم نزدیک صد تماس از شماره‌های ناشناس دارم. مقداری تحقیق کردم و متوجه شدم چه اتفاقی افتاده است.
من با باشگاهی قرارداد و از آنها طلبی هم داشتم و این‌موضوع را از طریق مجامع حرفه‌ای پیگیری کردم. اینها کار غیرحرفه‌ای انجام دادند و قرارداد مرا بدون این‌که شماره تلفن و آدرس مرا بپوشانند، منتشر کردند.
منتشر کردن قرارداد اشکالی ندارد، اما این کار باعث شد تا چند وقتی برای من خیلی مزاحمت ایجاد شود و اذیت شدم.
استوری‌های جنجالی علیه فوتبالیست‌ها
وقتی آن استوری را گذاشتم، از تبعیض زیادی که بین ورزشکاران از طرف وزارت ورزش قائل می‌شود، خیلی عصبانی بودم. ما در بازی‌های آسیایی 2018 جایگاه خوبی داشتیم و مدال‌های خوبی گرفتیم و من هم یکی از ورزشکاران بودم.
نزدیک به یک سال و نیم بود که پاداش ورزشکاران ما که فکر می‌کنم 200 سکه بود را نمی‌دادند. از تابستان 2018 که از مسابقات برگشتیم، این پاداش به تعویق افتاد. سرانجام به مسابقات جام ملت‌های آسیا که در پاییز بود، رسیدیم و در حالی که یک سال و نیم پاداش‌های ما را نمی‌دادند و ما ورزشکاران حقمان را طلب می‌کردیم و حتی عده‌ای جلوی وزارت ورزش تحصن کرده بودند، متوجه شدیم یکی از معاونت‌ها چمدان پر از پول به اردوی تیم‌ ملی فوتبال برد، من هم از کوره در رفتم.
تبعیض بین ورزشکاران نباشد
من نمی‌گویم به فوتبالیست‌ها پاداش ندهیم. اگر آنها مقامی کسب می‌کنند، پاداش بگیرند، اما این‌که به این شکل تبعیض قائل می‌شوند درست نیست. یک سال‌و‌نیم به ما بگویند نداریم، اما بعد با چمدان‌های پول از کشور بروند و تا عرق آنها خشک‌نشده بخواهند از آنها تجلیل کنند.
حالا مدرک درجه یک بین‌المللی دارم
من برای مربیگری در مجارستان سه ماه دوره گذراندم و مدرک درجه یک بین‌المللی در رشته وزنه‌برداری را کسب کردم. دوره خوبی بود و توانست به من کمک کند و علاوه بر وزنه‌برداری در رشته‌های دیگر چون جامعه‌شناسی، روان‌شناسی و فیزیوتراپی خیلی کمکم کرد.
جا دارد تشکر ویژه‌ای از صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک داشته باشم که ترتیب این سفر را داد.

سعید اکبری

ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر