jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۱۳۴ ۲۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

امسال به دلیل این‌که سال فراوانی است عرضه محصولات باغات و کشاورزی بسیار زیاد است.

تنها افزایش قیمت گوجه‌فرنگی، غیرمترقبه بود که دلیل آن وضعیت بد جوی و بارندگی بود که باعث یک خلأ در بین دو فصل شد که البته با شروع عرضه گوجه بوشهر قیمت متعادل شد والان هم یک سیر نزولی دارد به طوری که در میدان تره‌بار قیمت گوجه بین دو تا پنج هزار تومان فروخته می‌شود.
به دلیل نزدیکی شب یلدا و افزایش نرخ کرایه ماشین‌های بنزین‌سوز 10 تا 20درصد افزایش قیمت را در میوه‌هایی مثل انار، سیب درختی و پرتقال شاهد هستیم؛ اما این افزایش قیمت آنچنان چشمگیر و زیاد نبوده است. البته میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران هم تابع شرایط عرضه و تقاضاست به طوری که با کم و زیاد شدن عرضه قیمت افزایش و کاهش پیدا می‌کند.

اکبر یاوری، عضو هیات‌مدیره اتحادیه بارفروشان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر