رئیس دفتر رئیس‌ جمهور گفت: مسئولیت اطلاع‌رسانی در موضوع بنزین را به گردن صداوسیما نمی‌اندازیم.
کد خبر: ۱۲۴۱۷۲۵
​مسئولیت اطلاع‌رسانی درباره بنزین به گردن صداوسیما نیست

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، محمود واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که آیا دولت خود را در قضیه اطلاع رسانی سهمیه بندی بنزین مقصر می‌داند یا خیر؟ تصریح کرد: بله، مسئولیت همه این‌ها با دولت است.

وی گفت: وقتی آقای دکتر رحمانی فضلی فرمانده این مسائل می‌شوند و جلسات متعددی را برگزار می‌کنند، موضوع مشخص است. ایشان کمیته تعیین کرده‌اند از جمله کمیته اطلاع‌رسانی.

واعظی افزود: صداوسیما نیز در کمیته اطلاع رسانی حضور داشت، اما با این حال، ما مسئولیت خود را گردن صداوسیما نمی‌اندازیم، ولی وقتی کمیته‌ای تشکیل می‌شود، کمیته‌ها متناسب با موضوع کار می‌کنند.

وی گفت: به نظر می‌رسد این وسط چند موضوع با هم قاطی شده، ضمن اینکه صداوسیما کار خودش را انجام داده است.

واعظی اضافه کرد: به جای اینکه همه ما به اصل موضوع بپردازیم و این را که دیگر واردکننده بنزین نیستیم، مورد توجه قرار دهیم، به حاشیه‌ها می‌پردازیم. وی افزود: بنده شاهد برنامه‌های صداوسیما در قبل بوده‌ام و صدا‌و‌سیما در دولت‌های گذشته و در این دولت، همین مقدار کار کرده بود.

موضوع تبادل زندانیان با هیچ کشوری بسته نیست

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: موضوع تبادل زندانیان با سایر کشور‌ها بسته نیست، اما به این معنا هم نیست که اگر کسی در جایی خلاف کرد، قوه قضاییه رسیدگی نکند.

وی در پاسخ به سوالی درباره درخواست رئیس جمهور فرانسه برای بازگرداندن دو زندانی فرانسوی در ایران، گفت: اگر رئیس جمهور فرانسه تبادل فرانسوی‌هایی را که در ایران بازداشت هستند، خواستار است، باید مراحلش در قوه قضاییه طی شود، وقتی مراحل طی شد، ما باید بگوییم نتیجه اش چیست و به آن‌ها منتقل کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه بحث تبادل زندانی‌ها چیز جدیدی نیست و در چهل سال گذشته با کشور‌های مختلف انجام شده است، اظهار داشت: موضوع تبادل زندانیان با هیچ کشوری بسته نیست، اما به این معنی نیست که اگر کسی در جایی خلاف کرد، قوه قضاییه به آن رسیدگی نکند.

وی درباره لوایح مرتبط با «FATF» نیز گفت: با مجلس و مجمع تشخیص نیز تعامل داریم، امیدواریم در شرایط خاص فعلی هم مجلس و هم مجمع تشخیص مصلحت نظام، به نوعی به مسئله لوایح مرتبط با اف.ای.تی.اف نگاه کنند که مشکل حل شود.

واعظی، درباره کم و کیف سفر رئیس جمهور به ژاپن هم گفت: دعوت رسمی بعد از سفر آقای آبه شینزو به تهران مطرح شد؛ همچنین، چون ایران به اجلاسی در مالزی دعوت شده است، اعلام کرده ایم بعد از این سفر اگر شرایط آماده باشد، آمادگی داریم به ژاپن سفر کنیم؛ الان احتمالا فرستاده ویژه ژاپن در تهران است و اگر هماهنگی‌ها انجام شود این سفر اواخر هفته آینده صورت می‌گیرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در این سفر پیام خاصی فرستاده می‌شود؟ گفت: پیغام خاصی نیست و تنها یک سفر دوجانبه است.

برخی کشور‌ها روی اتفاقات آبان حساب باز کرده بودند

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهارات مقامات برخی کشور‌ها در حمایت از اغتشاشگران را ناشی از به هم ریختگی آن‌ها پس از پایان اتفاقات آبان ماه دانست.

واعظی در حاشیه نشست امروز هیئت دولت و در خصوص حمایت برخی کشور‌های اروپایی و به ویژه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از اغتشاشات اخیر در کشور تصریح کرد: بسیاری از کشور‌ها به ویژه آمریکا، برخی کشور‌های اروپایی و همچنین برخی کشور‌های ارتجاع منطقه و رژیم صهیونیستی روی اتفاقات آبان ماه خیلی حساب باز کرده و حتی برنامه ویژه تهیه و مصاحبه کرده بودند.

وی افزود: زمانی که ظرف ۴۸ ساعت این اتفاقات پایان یافت؛ این‌ها به هم ریختند و برای اصلاح حرف‌های گذشته شان به یک سری اظهارات و پراکنده گویی متوسل شدند که هیچگونه پایه و اساسی ندارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: باید از همه ارگان‌ها و نیرو‌های امنیتی و انتظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج تشکر کنیم چرا که در زمانی کوتاه اقدامات بسیار خوبی انجام دادند؛ کار بزرگ تر را مردم انجام دادند که در سراسر کشور میلیونی به میدان آمدند و مخالفت خود را با این گونه روش‌ها و تخریب‌ها اعلام کردند؛ این اقتدار کشور و مردم و نظام ما را نشان می‌دهد.

واعظی افزود: از طرفی دیگر دشمنان ما منفک شده اند و مطالبی می‌گویند، اما موضع ما همیشه در مواجهه با این اظهارات روشن است؛ ما کشور‌ها را در این شرایط خوب می‌شناسیم و مراودات خود را نیز بر همین اساس تنظیم می‌کنیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها