jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۱۶۲۷ ۲۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

محمدرضا شفاه، تهیه‌کننده «دیدن این فیلم جرم است» در اکران این فیلم در دانشگاه شریف بیان کرد حسین انتظامی، رئیس سازمان سینمایی جلوی اکران این فیلم را گرفته است.

این خبر را مهر منتشر کرده و ادامه داده، آیین اکران دانشجویی فیلم سینمایی دیدن این فیلم جرم است به کارگردانی رضا زهتابچیان با استقبال گسترده دانشجویان در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
در این مراسم محمدرضا شفا، تهیه‌کننده فیلم گفته: مسیر ساخت فیلم طبق روال قانونی طی شده و ما حتی به اصلاحاتی که در شورای پروانه ساخت به فیلمنامه اعمال شد، وفادار بودیم و روند ساخت فیلم از زمان دریافت پروانه ساخت و میزان انطباق خروجی فیلم با فیلمنامه مصوب مشخص است، اما متاسفانه آقای انتظامی اجازه اکران فیلم را نمی‌دهند و علی‌رغم آن‌که بیش از یک سال از اکران فیلم در جشنواره فیلم فجر می‌گذرد، اما ما تنها فیلم جشنواره فجر سی‌وهفتم هستیم که هنوز تکلیفش روشن نشده و انتظار روشن ما این است که رئیس سازمان سینمایی نسبت به این موضوع پاسخگو باشد.
تهیه‌کننده فیلم دیدن این فیلم جرم است ادامه داده:یکی از مشکلات ما این است که برخی باور نمی‌کنند این فیلم است و مبتنی بر قصه تخیلی ساخته شده، نه بیشتر از آن. در مورد مضمون هم به نظرم حرف فیلم، حرف بخشی از مردم است. تنها کمی سعه صدر نیاز است تا فیلم ما به اکران برسد تا ببینیم نظر مردم درباره آن چیست.
شفاه تصریح کرده: شفاف بگویم، آیا این که انتظار داشته باشیم با فیلم‌مان مثل سایر فیلم‌ها و بر اساس قانون برخورد شود انتظار بالایی است؟ روند ساخت فیلم از شورای پروانه ساخت و میزان تطابق خروجی فیلم مصوب مشخص است، اما کجای قانون اجازه می‌دهد در چنین شرایطی فیلم را معلق نگه دارید؟
رضا زهتابچیان، کارگردان فیلم نیز با اعتراض به روشن نشدن تکلیف فیلم توسط وزارت ارشاد گفته: از ابتدا اصرار داشتیم مسیر قانونی فیلم را رعایت کنیم و این کار را هم کردیم، اما چه باید کرد که به‌رغم تمکین ما به قانون، رئیس سازمان سینمایی فیلم ما را نابود کرده‌است. فیلم ما اعتراض به بی‌عدالتی‌ها و بداخلاقی‌ها و فراقانونی‌هاست و اتفاقاً حالا در مسیر اکران عمومی فیلم خودمان اسیر همین مقوله‌ها شده‌ایم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر