jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۱۰۵۳   ۱۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

محققان سلول‌های الکترونیکی روی تراشه ساخته‌اند که می‌توانند فعالیت اعصاب را تقلید و در نتیجه خسارت‌های ناشی از بیماری‌هایی مانند آلزایمر را ترمیم کنند. به گزارش مهر و به نقل از تلگراف، اعصاب مصنوعی ساخته شده را می‌توان در مغز ایمپلنت کرد تا خسارات ناشی از آلزایمر یا بیماری های عصبی دیگر ترمیم شود.

هنگامی که سیستم عصبی تحریک می شود، این سلول های الکترونیک واکنش‌های اعصاب واقعی را تقلید می‌کنند. اعصاب در حقیقت سلول‌های مخصوصی هستند که پالس‌های عصبی را انتقال می‌دهند و به این ترتیب بخش‌هایی از بدن با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. آنها اجزای اصلی مغز، نخاع و سیستم عصبی هستند. سلول‌های عصبی دور قلب نیز وجود دارند.
دانشمندان مدت‌هاست که سعی دارند سلول‌های مصنوعی مغز را بسازند اما با چالش روبه رو بودند زیرا واکنش اعصاب به سیگنال بیشتر اوقات پیچیده و غیرقابل پیش بینی است.
اما اکنون با استفاده از مدل‌سازی رایانشی توانسته‌اند معادلاتی را انجام دهند که چگونگی واکنش سلول‌ها هنگام دریافت سیگنال از اعصاب خاصی را توضیح می‌دهد. همچنین آنها تراشه‌هایی سیلیکونی ابداع کرده‌اند که این واکنش را تکرار می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر