jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۹۹۴ ۱۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رئیس قوه قضاییه با ممنوع اعلام کردن اعزام به زندان پیش از تامین وثیقه و کفالت گفت: گاهی افراد از یک ساعت تا دو روز فقط به خاطر این که قرار وثیقه یا کفالت آنها دیر تامین می‌شود، به زندان می‌روند. در حالی که نباید این اتفاقی بیفتد و همکاران ما باید فرد را در همان دادسرا نگه دارند تا قرار وثیقه یا کفالتش را بیاورد.

به گزارش میزان، حجت‌الاسلام و‌المسلمین ابراهیم رئیسی با تاکید بر آثار منفی زندانی شدن افراد عنوان کرد: آمار قابل توجهی از زندانی شدن کوتاه‌مدت متهمان داریم. این در حالی است که وقتی فردی به زندان می‌‌رود، طبیعتا آثاری منفی برایش به همراه دارد؛ بنابراین قضات باید به سیاست حبس‌زدایی و صدور قرارهای جایگزین حبس در مواردی که قانون اجازه آن را داده است، توجه کنند.
حجت‌الاسلام و‌المسلمین رئیسی ادامه داد: آیین دادرسی کیفری احکامی از جمله «آزادی مشروط» و «تعلیق مجازات» را برای قضات تعریف کرده که در راستای سیاست حبس‌زدایی می‌توانند از آن استفاده کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر