jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۰۹۹۴   ۱۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رئیس قوه قضاییه با ممنوع اعلام کردن اعزام به زندان پیش از تامین وثیقه و کفالت گفت: گاهی افراد از یک ساعت تا دو روز فقط به خاطر این که قرار وثیقه یا کفالت آنها دیر تامین می‌شود، به زندان می‌روند. در حالی که نباید این اتفاقی بیفتد و همکاران ما باید فرد را در همان دادسرا نگه دارند تا قرار وثیقه یا کفالتش را بیاورد.

به گزارش میزان، حجت‌الاسلام و‌المسلمین ابراهیم رئیسی با تاکید بر آثار منفی زندانی شدن افراد عنوان کرد: آمار قابل توجهی از زندانی شدن کوتاه‌مدت متهمان داریم. این در حالی است که وقتی فردی به زندان می‌‌رود، طبیعتا آثاری منفی برایش به همراه دارد؛ بنابراین قضات باید به سیاست حبس‌زدایی و صدور قرارهای جایگزین حبس در مواردی که قانون اجازه آن را داده است، توجه کنند.
حجت‌الاسلام و‌المسلمین رئیسی ادامه داد: آیین دادرسی کیفری احکامی از جمله «آزادی مشروط» و «تعلیق مجازات» را برای قضات تعریف کرده که در راستای سیاست حبس‌زدایی می‌توانند از آن استفاده کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها