jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۰۹۹۴   ۱۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رئیس قوه قضاییه با ممنوع اعلام کردن اعزام به زندان پیش از تامین وثیقه و کفالت گفت: گاهی افراد از یک ساعت تا دو روز فقط به خاطر این که قرار وثیقه یا کفالت آنها دیر تامین می‌شود، به زندان می‌روند. در حالی که نباید این اتفاقی بیفتد و همکاران ما باید فرد را در همان دادسرا نگه دارند تا قرار وثیقه یا کفالتش را بیاورد.

به گزارش میزان، حجت‌الاسلام و‌المسلمین ابراهیم رئیسی با تاکید بر آثار منفی زندانی شدن افراد عنوان کرد: آمار قابل توجهی از زندانی شدن کوتاه‌مدت متهمان داریم. این در حالی است که وقتی فردی به زندان می‌‌رود، طبیعتا آثاری منفی برایش به همراه دارد؛ بنابراین قضات باید به سیاست حبس‌زدایی و صدور قرارهای جایگزین حبس در مواردی که قانون اجازه آن را داده است، توجه کنند.
حجت‌الاسلام و‌المسلمین رئیسی ادامه داد: آیین دادرسی کیفری احکامی از جمله «آزادی مشروط» و «تعلیق مجازات» را برای قضات تعریف کرده که در راستای سیاست حبس‌زدایی می‌توانند از آن استفاده کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر