jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۰۴۴۶   ۱۲ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با تاکید بر این که قرار نبود سامانه «تهران من» یک‌تنه مساله ترافیک و آلودگی هوا در تهران را حل کند، عنوان کرد: این سامانه فقط ابزاری است برای مدیریت تردد در شهر و کمک کرده است سیستم عوارض‌گیری از حالت دستی سابق خارج شود.

محمد فرجود در نشست خبری سومین رویداد تهران هوشمند که صبح دیروز با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، از رونمایی نسخه جدید سامانه تهران من خبر داد و گفت: در نسخه جدید این سامانه سرویس‌های متنوع از جمله بخشی با عنوان «املاک من» اضافه شده است. همچنین در این سامانه بخش جدیدی نیز برای ارسال اطلاعات در حوزه مشکلات شهری که قبلا در سامانه ۱۳۷ بود، در سامانه تهران من در نظر گرفته شده است. همچنین به زودی امکان شارژ آنلاین کارت‌بلیت‌های مترو و اتوبوس به این سامانه افزوده خواهد شد. وی افزود: نرم‌افزاری نیز ویژه دوچرخه‌سواری در پایتخت با کمک بخش خصوصی طراحی شده است که به زودی از آن رونمایی خواهد شد. مسیریابی دوچرخه‌سواری در تهران، اطلاعات مکانی ایستگاه‌های دوچرخه، ارزیابی و پیمایش فعالیت جسمانی و شبکه اجتماعی دوچرخه‌سواران از جمله امکانات این نرم‌افزار است. فرجود در پاسخ به خبرنگار ما درباره برنامه سازمان فاوای شهرداری تهران برای تقویت نرم‌افزارهای مسیریاب داخلی عنوان کرد: ما سال گذشته نرم‌افزاری را در این زمینه در بستر سیستم‌عامل‌های تلفن همراه طراحی کردیم. البته این نرم‌افزار بیش از آن که به عنوان مسیریاب کاربرد داشته باشد، بیشتر مربوط به لایه‌های اطلاعات شهری است. اما مهم ترین اقدام ما در این زمینه تعامل با نرم‌افزارهای مسیریابی و سامانه‌های اشتراک خودرویی و تاکسی‌های اینترنتی است به نحوی که سازمان فاوای شهرداری تهران امکان ایجاد دسترسی به اطلاعات مکانی شهر تهران را برای این نرم‌افزارها فراهم کرده است. / جام‌جم دیلی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر