jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۴۴۶ ۱۲ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با تاکید بر این که قرار نبود سامانه «تهران من» یک‌تنه مساله ترافیک و آلودگی هوا در تهران را حل کند، عنوان کرد: این سامانه فقط ابزاری است برای مدیریت تردد در شهر و کمک کرده است سیستم عوارض‌گیری از حالت دستی سابق خارج شود.

محمد فرجود در نشست خبری سومین رویداد تهران هوشمند که صبح دیروز با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، از رونمایی نسخه جدید سامانه تهران من خبر داد و گفت: در نسخه جدید این سامانه سرویس‌های متنوع از جمله بخشی با عنوان «املاک من» اضافه شده است. همچنین در این سامانه بخش جدیدی نیز برای ارسال اطلاعات در حوزه مشکلات شهری که قبلا در سامانه ۱۳۷ بود، در سامانه تهران من در نظر گرفته شده است. همچنین به زودی امکان شارژ آنلاین کارت‌بلیت‌های مترو و اتوبوس به این سامانه افزوده خواهد شد. وی افزود: نرم‌افزاری نیز ویژه دوچرخه‌سواری در پایتخت با کمک بخش خصوصی طراحی شده است که به زودی از آن رونمایی خواهد شد. مسیریابی دوچرخه‌سواری در تهران، اطلاعات مکانی ایستگاه‌های دوچرخه، ارزیابی و پیمایش فعالیت جسمانی و شبکه اجتماعی دوچرخه‌سواران از جمله امکانات این نرم‌افزار است. فرجود در پاسخ به خبرنگار ما درباره برنامه سازمان فاوای شهرداری تهران برای تقویت نرم‌افزارهای مسیریاب داخلی عنوان کرد: ما سال گذشته نرم‌افزاری را در این زمینه در بستر سیستم‌عامل‌های تلفن همراه طراحی کردیم. البته این نرم‌افزار بیش از آن که به عنوان مسیریاب کاربرد داشته باشد، بیشتر مربوط به لایه‌های اطلاعات شهری است. اما مهم ترین اقدام ما در این زمینه تعامل با نرم‌افزارهای مسیریابی و سامانه‌های اشتراک خودرویی و تاکسی‌های اینترنتی است به نحوی که سازمان فاوای شهرداری تهران امکان ایجاد دسترسی به اطلاعات مکانی شهر تهران را برای این نرم‌افزارها فراهم کرده است. / جام‌جم دیلی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر