jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۲۷۳ ۱۱ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

قرعه‌کشی مرحله نهایی مسابقات فوتبال یورو 2020 انجام شد و تیم‌های مختلف حریفان خود را شناختند. از 24 تیم حاضر در این مسابقات، تکلیف 20 تیم مشخص شده و چهار تیم بعدی در چند ماه آینده و در جریان بازی‌های پلی‌‌آف مشخص می‌شود.

بیشترین واکنش‌ها به این قرعه‌کشی مربوط به گروه F است که آلمان، فرانسه و پرتغال حضور دارندو به زعم همه گروه مرگ این مسابقات است.
یواخیم لوو، سرمربی ژرمن‌ها در واکنش به قرعه تیمش گفت: در گروه مرگ قرار گرفته‌ایم، اما ما تیم جوانی داریم و انتظارات از این تیم جوان بسیار بالاست. این رقابت‌ها یک چالش بزرگ برای ما به شمار می‌آید. رقابت‌های یورو انگیزه بسیار خوبی برای بازیکنان است تا خود را ثابت کنند. ما به عنوان صدرنشین به مرحله بعد راه پیدا کرده‌ایم و نهایت تلاش خود را به کار می‌گیریم تا بتوانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم.
یکی دیگر از نکات جذاب این گروه، قرار گرفتن فرانسه و پرتغال است که در یورو 2016 به فینال رسیدند و در نهایت کریس رونالدو و هم‌بازی‌هایش در خاک فرانسه قهرمان شدند. دیدیه دشان، سرمربی فرانسه که در مراسم قرعه‌کشی حضور داشت بعد از اعلام قرعه‌کشی، به شکست برابر پرتغال در فینال یورو 2016 اشاره کرد و گفت: بازی تلخی بود اما آن را فراموش کرده‌ایم. به دنبال انتقام نیستیم. شرایط تغییر کرده است و می‌خواهیم بازی خوبی را به نمایش گذاریم. دشان در مورد تیم‌های حاضر در این گروه نیز گفت: این سخت‌ترین گروه رقابت‌های یورو 2020 است، اما باید آن را بپذیریم. شرایط همین است. این یعنی بازیکنان فرانسه باید هرچه زودتر آماده شوند.
فرناندو سانتوس، سرمربی پرتغال نیز در مورد این گروه گفت: این سه تیم، قهرمان‌های سه رقابت بزرگ اخیر بین‌المللی فوتبال هستند. گروه دشواری است که دو مدعی و یک کاندیدا برای قهرمانی در آن حضور دارند. ما می‌خواهیم به شانس خودمان باور داشته باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر