Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۳۹۷ ۲۲ مرداد ۱۳۸۱  |  ۲۱:۳۷

توجه به ساختارهای امنیت یک جامعه نیازمند مولفه های گوناگونی است که در کنار یکدیگر می تواند پیش از امنیت حس امنیت را در لایه های مختلف اجتماعی ترسیم کند زمانی که بحث امنیت در جامعه مطرح می شود ابتدا افکار عمومی نگاه خود را معطوف نیروی انتظامی

به عنوان طلایه دار این گزینه مهم می کند بدیهی است اگر به موازات عملکرد نیروی انتظامی اطلاعات جامع و کامل در اختیار افکار عمومی قرار نگیرد قطعا حس امنیت که همه از آن سخن می گویند تبدیل به شعارهای پوچ و بی محتوایی خواهد شد که صد البته در بلند مدت ادامه این روند به امنیت جامعه لطمه خواهد زد. اگر پای صحبت هر یک از فرماندهان و مسوولان نیروی انتظامی بنشینی ، همه آنها از تعامل با رسانه ها، بویژه رسانه های نوشتاری سخن می گویند ؛ اما در چند وقت اخیر، بخصوص در برخی از حوزه های خبری ، از جمله اداره آگاهی تهران ، به عنوان مرکزی که بیشترین مراجعان و آسیب دیدگان برای پیگیری پرونده های خود به آنجا مراجعه می کنند، شرایط به گونه ای است که می توان این حرکتها را به اطلاع رسانی قطره ای تشبیه کرد. مسوولان اداره آگاهی تهران به عنوان مرکزی که با تلاش شبانه روزی خود همیشه پاسخگوی بسیاری از مراجعان هستند، باید به این باور برسند که با محدود کردن خبرنگاران ، آن هم در این حوزه که درج هر خبری از آن ، احساس امنیت مضاعفی را در پی دارد، نمی توانند به آن تعاملی که مد نظر فرماندهان نیروی انتظامی و توجه آنها به جایگاه رسانه هاست ، برسند.اگرچه از چندی پیش اعلام شده است که اخبار مربوط به اداره آگاهی باید از طریق معاونان آگاهی در اختیار خبرنگاران قرار گیرد، اما در این چند ماه ثابت شده که این شیوه اطلاع رسانی نه تنها موفقیت آمیز نبوده است ، بلکه در پاره ای از اوقات موجب شده است تا خبرنگاران با کسب اخبار به اصطلاح خام و درج آن ، آسیبهای جدی ای را به پرونده های در دست اقدام وارد کنند، که قطعا در این زمینه بیشترین ضرر متوجه مردم بوده است . با توجه به سیاست های نیروی انتظامی در ارتباط با مطبوعات ، بازنگری در اتخاذ این روش و ایجاد زمینه همکاری برای فعالیت حرفه ای خبرنگاران از سوی اداره آگاهی، ضروری به نظر می رسد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر