jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۹۰۲۱ ۰۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

چهار ماه پس از آن‌که شاهد لغو روادید ورود به ایران برای چینی‌ها بودیم، حالا زمزمه‌هایی از لغو روادید گردشگران روسیه به ایران به گوش می‌رسد، با این تفاوت که این بار اگر قرار به لغو روادید باشد، این رویداد دوطرفه خواهد بود، یعنی برای مردم هر دو کشور.

خبری که تیموری، معاون گردشگری به آن اشاره کرده و گفته لغو روادید با روسیه مربوط به سه سال پیش است که موافقت‌‌نامه‌ای بین دو دولت امضا شد که برای سفرهای گروهی لغو روادید داشته باشیم و وزرای خارجه نیز آن را مورد بررسی قرار داده بودند و دو کشور ساز و کارهای مشخص را اجرایی کردند.تیموری ادامه می‌دهد در حال حاضر مجددا این موضوع را مورد بررسی قرار داده‌ایم و لغو روادید سفرهای گروهی بین دو کشور نهایی شده و مصمم هستیم هر چه زودتر امضا شود. تاکنون لغو روادید با جمهوری آذربایجان و عمان و چین به صورت یکطرفه و به نفع شهروندان کشورهای مذکور و در راستای افزایش گردشگران ورودی کشورمان انجام شده است./ میراث آریا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر