jamejamonline
گردشگری عمومی کد خبر: ۱۲۳۸۲۸۴   ۳۰ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۲:۰۲

در این گزارش به تهرانی‌ها، مکان‌هایی را برای گذراندن اوقات فراغت در فصل زمستان را معرفی کرده‌ایم.

روز‌های برفی برای تفریح به کجا برویم؟

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، با فرا رسیدن اولین روز‌های برفی سال جاری اگرچه مشکلات تردد در سطح شهر بیش از هر زمان دیگری به چشم می‌آید، اما برخی از افراد حاضر هستند همه مشکلات تردد را به جان بخرند و دمی را در دامن طبیعت زمستانی به همراه خانواده خوش بگذرانند. ما در این گزارش تلاش می‌کنیم به شما تهرانی ها بگوییم در روز‌های برفی بهتر است به کجا بروید تا لحظاتی را در دل طبیعت بگذرانید و زیبایی زمستان را بهتر از هر زمان دیگری درک کنید.

بام تهران

یکی از مکان‌هایی که برای وقت‌گذرانی در فصل زمستان مناسب به نظر می‌رسد، بام تهران است.

شهرک بام تهران در شمالی‌ترین قسمت محدوده سعادت‌آباد و همجوار با مناطق کوی فراز و بالاتر از میدان بهرود واقع شده است. در اطراف برج‌های این شهرک مناطق تفریحی و توریستی متعددی چون بوستان پرواز، پارک ژوراسیک و هتل اسپیناس به وجود آمده‌اند.

بوستان پرواز

بوستان پرواز نام یکی از پارک‌های منطقه سعادت‌آباد است. این پارک از شمال و شرق به بلوار پیام و میدان بهرود، از جنوب به شهرک پاسارگاد و از غرب به شهرک کیهان منتهی می‌شود.

ارتفاع بوستان پرواز در مقایسه با مناطق اطرافش چشم انداز زیبایی از شمال و جنوب تهران شامل کوهستان البرز و برج میلاد را ایجاد کرده است. در اصل افرادی که به این بوستان می‌روند مخصوصا در روز‌هایی که هوای شهر تهران در وضعیت سالم قرار گرفته، دید سراسرنما و ۳۶۰ درجه‌ای از شهر خواهند داشت.

پارک پردیسان

پارک جنگلی پردیسان یکی دیگر از مکان‌هایی است که بهتر است برای لذت بردن از زیبایی‌های طبیعت زمستانی به آن سر بزنید. این پارک که در شمال غربی تهران واقع شده‌ است، از شمال به بزرگراه همت و محله شهرک غرب، از شرق به بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، از غرب به مسیل رودخانه پونک و از جنوب به بزرگراه حکیم و محله بلوار مرزداران منتهی می‌شود. این پارک توسط بزرگراه یادگار امام به دو بخش تقسیم شده؛ البته این دو بخش با یک پل به همدیگر متصل شده‌اند. از پلی که پارک پردیسان را به پارک نهج‌البلاغه وصل می‌کند می‌توان بخشی از پل طبیعت را دید.

از امکانات پارک جنگلی پردیسان می‌توان به موزه تنوع زیستی، موزه آب و باغ وحش اشاره کرد. سازمان حفاظت از محیط زیست در سال ۱۳۹۳ پارک جنگلی پردیسان را به عنوان پارک بدون دخانیات نامگذاری کرد.

بوستان گفتگو

پیشنهاد ما به برف‌باز‌های حرفه‌ای این است که در روز‌های برفی سری به بوستان گفتگو بزنند. این بوستان مکانی برای گفتگو‌های خاطره‌انگیز است. این بوستان که در غرب شهر تهران واقع شده، از شمال به مجموعه پل‌های تقاطع بزرگراه شهید چمران و حکیم، از جنوب به خیابان جواد فاضل، از شرق به بزرگراه شهید چمران و از غرب به کوی نصر یا گیشا محدود می‌شود.

پارک کوهسار

یکی دیگر از مکان‌هایی که برای گذر اوقات فراغت در فصل زمستان مناسب به نظر می‌رسد، پارک کوهسار است. این پارک جنگلی که در شمال غربی شهر تهران و در دامنه رشته کوه البرز قرار گرفته، در شمال غربی محله شهران و شمال محله کن واقع شده است.

اگر می‌خواهید سری به پارک کوهسار بزنید باید از طریق بزرگراه آبشناسان به طرف این پارک بروید. در اینجا بهتر است سری به پیست‌های اسکی تهران هم بزنیم.

پیست اسکی شمشک

پیست اسکی شمشک در ۵۷ کیلومتری شمال شرق تهران قرار دارد. این پیست اسکی در شهر شمشک دربندسر از توابع رودبار قصران واقع شده و دسترسی به آن از مسیر‌های لشکرک-فشم و کرج-گچسر ممکن می‌شود، اما بهتر است بدانید مسیر کرج-گچسر فقط برای فصل تابستان مناسب است.

پیست اسکی بین‌المللی دیزین

دیزین مهم‌ترین پیست اسکی ایران و منطقه خاورمیانه است. این پیست اسکی در شهرستان کرج استان البرز واقع شده و اولین پیست اسکی در ایران است که مورد تأیید فدراسیون جهانی اسکی قرار گرفته است.

پیست اسکی دربندسر

پیست اسکی دربندسر در نزدیکی پیست اسکی دیزین و پیست اسکی شمشک واقع شده است. این پیست اسکی یکی از مجهزترین پیست‌های اسکی کشور و تنها پیست اسکی دارای دستگاه برف ساز است.

پیست اسکی دربندسر در ۳۵ کیلومتری شمال تهران قرار گرفته و از مسیر‌های جاده لواسانات و محور لشکرک-فشم در دسترس است. اگر در فصل تابستان به این پیست اسکی سر می‌زنید، می‌توانید از محور کرج-گچسر نیز به سمت این پیست اسکی بروید.

پیست اسکی آبعلی

قدیمی‌ترین پیست اسکی ایران با نام پیست اسکی آبعلی شناخته می‌شود. این پیست اسکی در ۵۷ کیلومتری تهران و در جاده هراز قرار گرفته است. پیست اسکی آبعلی در نزدیکی شهر آبعلی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: