jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۸۲۷۰   ۲۹ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

زن جوان و پدرش به اتهام ربودن داماد خانواده محاکمه شدند

دستور ربودن شوهر برای گرفتن حکم طلاق

در پی شکایت مرد جوان از همسر خود و پدر او پرونده آدم ربایی پیش روی پلیس گشوده شد.شاکی ادعا می‌کرد متهمان با ربودن او اقدام به دریافت چک ده‌میلیون تومانی از او کردند تا وادارش کنند همسرش را طلاق دهد. به‌دنبال این ادعا متهمان دستگیر شده و در دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه قرار گرفتند.

اوایل بهار امسال، مرد جوان به نام نیما با مراجعه به کلانتری ستارخان اعلام کرد توسط پدر همسرش و سه‌نفر دیگر ربوده شده و آدم‌ربایان او را وادار کردند یک‌چک ده میلیون تومانی به آنها بدهد.
نیما در اولین اظهارات خود به ماموران گفت: «همسرم با خانواده اش قطع ارتباط کرده بود.آنها با ازدواج ما مخالف بودند و بعد از ازدواج، الهام را طرد کرده بودند. اما چند وقتی بود الهام با من سر ناسازگاری گذاشته بود و می‌گفت می‌خواهد به خانه پدرش برگردد. تا این‌که صبح روز حادثه با هم بحثمان شد. اما من فکرش را نمی‌کردم که آنها نقشه آدم‌ربایی برای من کشیده باشند. متهمان به بهانه گفت‌وگو من را به جای خلوتی کشاندند و بعد یکدفعه به من دستبند زده و مرا ربودند.»
با اظهارات شاکی، متهمان دستگیر شدند و پرونده در جریان رسیدگی قرار گرفت و راهی دادگاه کیفری یک استان تهران شد.
پدر الهام و سه نفر از دوستانش به اتهام مشارکت در آدم ربایی در جلسه حاضر شدند و الهام متهم به معاونت در آدم‌ربایی بود.
زن جوان در دفاع از خود گفت:«من این اتهام را قبول ندارم.آن روز با نیما بحثم شده بود و او سعی کرد از دلم در بیاورد اما من نمی‌توانستم او را ببخشم. برای همین از او خواستم ماشینم را بدهد تا به خانه پدرم بروم اما نیما قبول نمی‌کرد. من هم از پدرم خواستم هرطور شده او را راضی کند که ماشینم را پس بدهد و از هم جدا شویم. پدرم با اطلاع خود نیما او را راهی کلانتری کرد تا تکلیف ماشین مشخص شود.»
یکی دیگر از متهمان نیز در تایید حرف‌های سارا گفت که همراه شدن با شاکی به خواست خودش و برای پادرمیانی بوده است. او در توضیح علت دستبند زدن و دریافت چک ده میلیون تومانی گفت: «یکی از همراهان ما فقط برای چند لحظه دستبند را به‌دست نیما زد تا او را بترساند. اما سریع باز کرد و همراه شدن نیما با ما بدون اکراه خودش بود. چک را هم خود نیما با رضایت خود به جای بخشی از پول ماشین الهام به پدر او داد.»
در حالی که شاکی همچنان به آدم‌ربایی اصرار داشته و اظهارات قبلی خود را در دادگاه عنوان کرد؛ قضات دادگاه برای صدور رای وارد شور شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر