jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۸۲۴۰ ۲۹ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

محققان با استفاده از هوش مصنوعی سیستمی ابداع کرده‌اند که رفتارهای ناگهانی رانندگان خودروهای دیگر مانند تغییر لاین رانندگی را در جاده با ۲۵ درصد دقت بیشتر پیش‌بینی می‌کند.

به گزارش مهر،‌ خودروهای خودران تا چندی دیگر وارد جاده‌ها می‌شوند، اما هنوز هم چالش‌های زیادی درحوزه اشتراک‌گذاری فضا میان رانندگان انسانی و رایانه‌ها وجود دارد. سیستم‌های هوش مصنوعی با این تصور ابداع می‌شوند که تمام انسان‌ها یک رفتار پیش‌بینی شده را انجام می‌دهند؛ اما همه رانندگان در ترافیک‌های سنگین می‌دانند که این امر همیشگی نیست. در همین راستا تحقیقی جدید در آزمایشگاه علوم رایانشی و هوش مصنوعی دانشگاه MIT مشکل چگونگی پیش‌بینی رفتار رانندگان دیگر توسط یک خودروی خودران را بررسی کرده است. پیش‌بینی رفتار رانندگان نیازمند میزانی از آگاهی رفتار اجتماعی است که ماشین‌ها به‌سختی به آن دسترسی می‌یابند. بنابراین محققان با استفاده از ابزارهای مربوط به روان‌شناسی اجتماعی به این سیستم کمک کردند تا رفتارهای رانندگان را به
دو دسته رانندگان خودخواه و رانندگان فداکار طبقه‌بندی کند. این سیستم رفتار انسان‌ها هنگام رانندگی را رصد کرد و سپس توانست هنگامی که خودروهای دیگر وارد لاین‌ها می‌شوند یا به‌طور ناگهانی به سمت چپ می‌پیچند، حرکات رانندگان را با دقت ۲۵ درصد بیشتر از قبل پیش‌بینی کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر