jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۷۷۳۳   ۲۷ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

شایعه جدایی مربی بلژیکی قوت گرفت

زمان بازگشت ویلموتس به ایران؛ نامشخص!

با وجود نگرانی افکار عمومی، طرفداران و رسانه‌ها برای تیم‌ملی، مارک ویلموتس و فدراسیون فوتبال موقتا کار را تعطیل کرده‌اند. بازی‌های برگشت دور اول مقدماتی جام‌جهانی قرار است سال آینده و از فروردین آغاز شود. در نهایت ایران با بازی بحرین و عراق در آزادی، پرونده دیدارهای خود را می‌بندد.

اولین بازی دور رفت ایران روز هفتم فروردین 99 مقابل هنگ‌کنگ در ورزشگاه آزادی خواهد بود. یعنی بیش از چهار ماه دیگر تا بازی بعدی ایران فرصت باقی مانده است. این زمان از نظر کارشناسان می‌تواند باعث شود تا تیم‌ملی تجدید قوا کند و با شکل و شمایل جدیدی در رقابت‌ها حاضر شود که تا این لحظه برنامه‌ای برای این اتفاق دیده نمی‌شود.
مارک ویلموتس بعد از بازی عراق به تهران بازگشت، ولی بلافاصله کشور را ترک کرد. علت سفر او به تهران پرواز چارتر تیم ملی بود. در واقع فدراسیون هزینه سفر او به امارات و بعد بلژیک را نداد. بلکه ویلموتس را با چارتر به تهران آورد تا او بعد از چند ساعت توقف در سی‌آی‌پی فرودگاه ایران را ترک کند.
نکته اینجاست که زمان بازگشت ویلموتس به ایران اصلا مشخص نیست. دیروز از یکی از اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال در این باره سوال کردیم و گفت: «برای او بلیت برگشت تهیه نشده است. فعلا فقط رفته است. البته آقای تاج بیشتر در جریان هستند، ولی تا جایی که ما می‌دانیم زمان بازگشت او به کشور مشخص نیست.»
به همین دلیل شایعات زیادی درست شده است. روز گذشته بعضی منابع خبری می‌گفتند این رفتن دیگر برگشتن ندارد. با خبر شدیم بعضی از مقامات روی تاج فشار آورده‌اند قرارداد ویلموتس را فسخ کند. این فشار هم در چنین شرایطی طبیعی است. او پول هنگفتی از ایران می‌گیرد و در عمل، حتی ضعیف‌تر از بعضی مربیان داخلی است. کارشناسان می‌گویند اگر یک مربی ایرانی روی نیمکت تیم ملی بود بی‌شک ایران تا همین لحظه بهتر نتیجه می‌گرفت و حداقل به بحرین نمی‌باخت.
فدراسیون فوتبال شایعات را تائید نکرده است. همه آن را رد می‌کنند و می‌گویند بحثی نیست. ظاهرا همه چیز به جلسه بعدی هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال کشیده شده است. قرار است در آنجا تاج و ساکت گزارشی از وضعیت تیم ملی دهند و اعضا در این باره نظرات خود را بیان کنند. از سویی اعضای کمیته فنی هم نسبت به عملکرد ویلموتس به شدت انتقاد دارند. آنها که عامل اصلی جدایی مجیدی از تیم ملی امید بودند، هنوز گزارشی علیه ویلموتس ننوشته‌اند. به نظر می‌رسد کلا هوای همکاری ویلموتس و تیم‌ملی غبارآلود است. همه در فدراسیون فوتبال منتظر هستند تا اتفاق تازه‌ای بیفتد ولی مهدی تاج تصمیم گرفته سکوت کند و فعلا چیزی نگوید.
نکته اینجاست که تیم ملی در چهارماه آینده هم هیچ برنامه‌ای ندارد و تعطیل خواهد بود. در گذشته و در زمانی که بازی رسمی نبود، مربیان ملی تشکیل اردو می‌دادند و حداقل بازی دوستانه برگزار می‌کردند، ولی از امروز تا روز 7 فروردین که تیم ملی با هنگ کنگ بازی دارد، هیچ دیدار دوستانه‌ای در برنامه نیست و کلا اردویی هم در نظر گرفته نشده است. منتقدان اعتقاد دارند این شرایط یعنی «ول کردن تیم بحران زده ملی» که از آن می‌توان تعبیر «بی‌توجهی ویلموتس» را هم داشت. شاید هر مربی دیگری جای او بود با توجه به بحران به وجود آمده حداقل با مسوولان فدراسیون پای میز می‌نشست و از آنها می‌خواست دو بازی و دو اردو برای تیمش در نظر بگیرند. اما همین که ویلموتس از ایران رفته و کلا علاقه‌ای به تشکیل اردو ندارد، می‌تواند نشانه چه چیز باشد؟ منتقدان خیلی شفاف می‌گویند نشانه بی‌تفاوتی او نسبت به تیم‌ملی و نتایجش.
روز گذشته یک فرد آگاه در فدراسیون فوتبال گفت: «باید منتظر بمانیم. اگر اتفاق خاصی هم رخ دهد بعد از جلسه هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال خواهد بود.» از روز شنبه انتقادات از تیم ملی و ویلموتس اوج گرفته است. اکثر کارشناسان، فدراسیون و این مربی بلژیکی را نشانه رفته‌اند. تلویزیون هم انتقادات خود را علنی کرد. آیا این فشارها باعث می‌شود تا تاج سرانجام یک تصمیم «درست» بگیرد؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر