jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۶۲۸۰ ۱۸ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

علی قنبری مطلق، رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت با بیان این‌که شایع‌ترین سرطان در کشور میان خانم‌ها سرطان پستان است، گفت: سرطان روده بزرگ، سرطان پوست، سرطان تیروئید و سرطان معده به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند. به گفته وی، سالانه ۱۳هزار نفر در ایران به سرطان پستان مبتلا می‌شوند‌ به عبارت دیگر از صد هزار نفر، ۳۳ نفر به این سرطان مبتلا می‌شوند.

مطلق با اشاره به این‌که وزارت بهداشت برنامه ثبت سرطان مشخص دارد، افزود: آمار ابتلا به انواع سرطان‌ها در کشور مشخص است. به‌طور مثال سرطان پستان در نواحی مرکزی مانند استان‌های تهران، یزد، فارس، خوزستان و اصفهان بروز بیشتری دارد.
وی درخصوص سرطان دهانه رحم و راه‌های تشخیص آن نیز عنوان کرد: این نوع سرطان برخلاف سرطان تخمدان، راه تشخیص و درمانش بالقوه و قابل پیشگیری و درمان است. /ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر