jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۵۴۲۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

گزارش امروز صفحه ادبیات و هنرمان چنان‌که می‌بینید به زنده‌یاد مظاهر مصفا مربوط است؛ ادیبی که دیروز در تفرش به خاک سپرده شد.

تازه‌ترین خبر در این باره این‌که مراسم یادبود او روز دوشنبه برگزار خواهد شد. خبر را علی‌ مصفا بازیگر، کارگردان و فرزند این شاعر و مصحح پیشکسوت به ایسنا داده و درباره جزئیات این مراسم گفته: روز دوشنبه (۱۳ آبان‌ماه) از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در هتل لاله مراسم یادبودی برای پدرم برگزار می‌شود. مظاهر مصفا سال‌های متمادی به‌عنوان استاد تمام رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه به ‌خدمت مشغول بود. او یکی از قصیده‌سرایان زبان فارسی در دوره معاصر به‌شمار می‌آید که تاکنون چند مجموعه شعر از این استاد ادبیات فارسی به‌چاپ رسیده است .تصحیح «دیوان سنایی»، «کلیات سعدی» ،«دیوان ابوتراب فرقتی کاشانی»، «مجمع‌الفصحاء از رضاقلی‌خانی هدایت»، «دیوان نزاری قهستانی» و«جوامع‌الحکایات عوفی» از جمله آثار پژوهشی و ادبی دکتر مظاهر مصفا است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر