شبکه‌های مختلف سیما برای روزهای یکشنبه و سه‌شنبه 5 و 7 آبان فیلم‌های متنوعی را برای پخش در نظر گرفته‌اند. فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و پویانمایی تنهاترین سردار، خاتم شیراز، در مسیر باران، پیشنهاد، درد زیبا، عقاب صحرا، روز ملاقات، ستاره شرق، جابر بن حیان 1 و 2، میهمان داریم، شب، در هستی، چراغ روشن، چراغ خاموش، حج پاکان، بیا ازگذشته حرف بزنیم، ساحل گمشده، مسیر سبز، یک مادر 1، دهلیز، حس دلتنگی، خانه پدری، یک مادر 2، بوسیدن روی ماه، استخوان زمستان، آنچه در پنج روز به نیمه‌شب گذشت 1، اینجا دلتنگی نیست، ناتاشا برای زندگی تلاش کن، آوای نقاره‌ها، آنچه در پنج روز به نیمه‌شب گذشت 2 و شب واقعه 5 و 7 آبان مصادف با رحلت پیامبر بزرگ اسلام، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.
کد خبر: ۱۲۳۴۷۱۶

مردم کوفه
فیلم تلویزیونی «تنهاترین سردار» به کارگردانی مهدی فخیم‌زاده، یکشنبه 5 آبان ساعت 9 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
بازیگران: ابوالفضل پورعرب، سیروس ابراهیم‌زاده، اکبر زنجان‌پور، داوود رشیدی، حسین گیل و افسانه بایگان
قصه: امام علی (ع) به شهادت رسیده و مردم کوفه با امام‌حسن(ع) فرزند ارشدش بیعت می‌کنند. امام همانند پدرش قصد حمله به شامیان را دارد ولی مشکلات و عهدشکنی کوفیان تمامی ندارد.

صلح حدیبیه
فیلم تلویزیونی «عقاب صحرا» به کارگردانی مهرداد خوشبخت، یکشنبه 5 آبان ساعت 17 از شبکه دوی سیما پخش خواهد شد.
قصه: صلح حدیبیه بین مشرکین و پیامبر بسته شده و یکی از بندهای این عهدنامه این است که پیامبر مسلمانانی را که به مدینه پناه می‌برند به مکه بازگرداند. ابوبصیر آهنگری است که عاشق زن مسلمانی به نامه نسیمه است. شبیر که از مشرکین است، می‌خواهد با نسیمه ازدواج کند و نسیمه تصمیم می‌گیرد فرار کند ...

جابربن حیان
فیلم تلویزیونی «جابر بن حیان» قسمت اول به کارگردانی جواد افشار، یکشنبه 5 آبان ساعت 10 روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.
بازیگران: اکبر عبدی، جعفر دهقان، زیبا بروفه، حسن جوهرچی، علیرام نورایی، سودابه بیضایی، حسن اسدی، انوشیروان ارجمند، عنایت شفیعی و ...
قصه: با تنگ شدن عرصه بر علویان خراسان، جابربن حیان دانشمند و شیمیدان ایرانی ناگزیر راهی بصره می‌شود و در منزل یکی از بزرگان آن دیار به نام عنوان - که از یاران امام صادق (ع) است - ساکن می‌شود...

قصه تنهایی یک زوج
فیلم سینمایی «میهمان داریم» به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور، یکشنبه 5 آبان ساعت 16 از شبکه سه پخش می‌شود.
بازیگران: پرویز پرستویی، بهروز شعیبی و آهو خردمند
قصه: پدر و مادری که سه فرزندشان به نام‌های عباس، حسین و زینب در جنگ شهید شده‌اند تصمیم می‌گیرند تنها پسر جانباز خود به نام رضا را از آسایشگاه به منزل بیاورند.

مجرم سابقه‌دار
فیلم سینمایی «شب» به کارگردانی رسول صدرعاملی، سه‌شنبه 7 آبان ساعت 14 و 30 دقیقه از شبکه سه پخش می‌شود.
بازیگران: مرحوم عزت‌ا... انتظامی، مرحوم خسرو شکیبایی و امین حیایی
قصه: گروهبان برای تحویل دادن مجرمی سابقه‌دار به زندان یکی از شهرستان‌ها، مجبور می‌شود همراه مجرم و دستبند، شبی را در مشهد بگذراند و ...

روشن و خاموش
فیلم تلویزیونی «چراغ روشن، چراغ خاموش» به کارگردانی حسین تبریزی، یکشنبه 5 آبان ساعت 13 و 30 دقیقه از شبکه پنج پخش می‌شود.
بازیگران: سیاوش طهمورث، کاظم افرندنیا، کیهان ملکی و ...
قصه: داستان فیلم به بخشی از زندگی چند جوان می‌پردازد که هرکدام از آنها به نحوی با وقایع داستان پیوند می‌خورند و محوریت موضوع نیز به ایام محرم و اربعین حسینی برمی‌گردد.

آرزوی یک نوجوان
فیلم سینمایی «حج پاکان» به کارگردانی هادی رحیمی، سه‌شنبه
7 آبان ساعت 9 از شبکه پنج پخش می‌شود.
بازیگران: رامین راستاد و کاظم افرندنیا
قصه: پاکان نوجوانی است که آرزو دارد مادر بزرگش را به زیارت امام‌رضا (ع) بفرستد...

قصه 3 زن
فیلم سینمایی «بیا ازگذشته حرف بزنیم» به کارگردانی حمید نعمت‌ا...، سه‌شنبه 7 آبان ساعت 13 و 30 دقیقه از شبکه پنج پخش می‌شود.
بازیگران: ثریا قاسمی، پوراندخت مهیمن و مهین شهابی
قصه: سه زن که عازم مشهد هستند در بین مسیر به سمت مشهد و نیز در مدت اقامت در مشهد با اتفاقاتی روبه‌رو می‌شوند و ...

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها