jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۴۳۸۷   ۰۱ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

محققان ویدئویی از یک پرنده سفیدرنگ ۲۵۰گرمی در جنگل‌های آمازون ثبت کرده‌اند که صدای آن ۱۲۵ دسی‌بل است. این پرنده دارای بلندترین صدا در قلمرو حیوانات است.

به گزارش مهر، این حیوان جزو گروهی از پرندگان با صدایی شبیه زنگ است که bellbird نامیده می‌شوند. محققان ویدئویی از این پرنده سفیدرنگ ثبت کرده‌اند که جیغ آن بلندتر از صدای اره برقی یا کنسرت موسیقی راک است!
این پرنده سفید کوچک منقاری سیاه‌رنگ دارد و وزن آن ۲۵۰ گرم است، اما بلندی صدای آن هنگام جفت‌یابی به ۱۲۵ دسی‌بل می‌رسد. این در حالی است که اصواتی بالاتر از ۸۵دسی‌بل به گوش انسان آسیب می‌رساند.
محققان ویدئویی از این پرنده را در شمال جنگل‌های آمازون ثبت کرده و معتقدند گونه ماده این پرنده در صورتی که کنار گونه نر آن نشسته باشد، احتمال دارد شنوایی خود را از دست بدهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر