jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۴۳۵۶   ۰۱ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

گفت‌وگو با محمدعلی مجیری پس از کسب نخستین مدال طلا در رده بزرگسالان ووشو

ثابت کردم ایران شایستگی‌اش را دارد

شاید او اولین طلایی ایران در مسابقات قهرمانی جهان در رشته ووشو نباشد اما بدون شک یکی از بهترین‌های این رشته است. محمدعلی مجیری کاری کرد کارستان. او در شرایطی مدال طلای تالو را از آن خودش کرد که کشورهای آسیای شرقی در این رشته ورزشی جزو بهترین‌ها هستند. علی از این اتفاق بسیار خوشحال است، آن‌قدر که نمی‌تواند شادمانی‌اش را پنهان کند:

«واقعا خوشحال هستم و به خودم می‌بالم. خدا را شکر که توانستم مدال طلا را به‌دست بیاورم.»

خوشحالی‌ای که داری با هیچ چیز قابل وصف نیست درست است؟
از این‌که توانستم در مسابقات قهرمانی جهان به موفقیت برسم خوشحالم. با انگیزه بالا و بدون استرس فرم را اجرا کرده و خوشحالم که تلاش‌ها جواب داد.
سرمربی تیم ملی هم کمک بزرگی به تو کرد درست است؟ خود فرشاد عربی یکی از بهترین‌ها در این
رشته بود.

فرشاد عربی سرمربی تیم ملی، صحبت‌های زیادی با من انجام داد که این مساله سبب شد با توان و انگیزه بیشتری کارم را ادامه دهم.
این برای نخستین بار بود که در مسابقات جهانی شرکت می‌کردی درست است؟
بله، اولین‌بار بود که در رده بزرگسالان در این رقابت‌ها شرکت می‌کردم. شرایط این رده متفاوت است و شاید چند روز پس از مسابقات، به ارزش واقعی مدال طلای جهان پی ببرم.
کمی درباره مدالی که گرفتی حرف بزن. کار خیلی سخت و بزرگی را انجام دادی.
از سال گذشته کارمان را آغاز کردیم و اردوهای کوتاه‌مدتی داشتیم. سپس از اوایل امسال نیز اردوهای جوانان و در ادامه بزرگسالان آغاز شد. در این مدت سرمربی تیم ملی کمک زیادی به من کرد تا معایب فرمم را برطرف کنم.
حرفی مانده که بزنی؟
خوشحالم که در تالوی ایران خودم را ثابت کردم. من هنوز ابتدای راه هستم و امیدوارم این راه ادامه داشته باشد تا باز هم بتوانم برای ایران مدال بیاورم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر