jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۱۸۴۹ ۱۵ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

به دنبال نمایش قدرت نظامی چین در روزهای گذشته، نیروی دریایی آمریکا نیز جدیدترین موشک کروز دریایی خود را در اقیانوس آرام آزمایش کرد.

به گزارش فارس و به نوشته وبگاه شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، کشتی موشک‌انداز «یو اس‌اس گابریل گیفورد» نزدیک سواحل گوام یک موشک دریایی ضد کشتی که ردیابی آن توسط رادارها دشوار است را با موفقیت شلیک کرده است. مقامات نظامی آمریکا می‌گویند این اولین کشتی نیروی دریایی این کشور است که به این نوع موشک مجهز شده و تحلیلگران مدعی هستند این امر به توازن قوا در اقیانوس آرام، مکانی که چین از نظر کیفیت و کمیت زرادخانه موشکی خود را افزایش داده، کمک می‌کند.
«کارل شوستر» از مقام‌های سابق نیروی دریایی ایالات متحده گفت: «چین اکنون از یک برتری سه بر یک بر آمریکا در زمینه موشک‌های کروز بهره می‌برد، اما این موشک کروز قادر است در نهایت وضعیت را تغییر دهد.»
ارتش جمهوری خلق چین سه‌شنبه گذشته گوشه‌ای از تجهیزات جدید خود از جمله موشک‌های بالستیک بین قاره‌ای و پهپادهای زیردریایی را به نمایش گذاشت. این بزرگ‌ترین رژه‌ای بود که تاکنون در تاریخ چین برگزار شده و بسیاری از تجهیزات حاضر در آن برای اولین بار به صورت عمومی به‌نمایش درآمدند. انواع موشک‌های دوربرد دارای توان حمل کلاهک اتمی، پهپادهای عظیم‌الجثه «DR-8» و «شمشیر تیز»، یگان‌های زرهی و انواع تانک‌های ارتش چین در این رژه حضور داشتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر