Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۳۱۵۴۴ ۱۳ مهر ۱۳۹۸  |  ۱۵:۳۶

دو سال پس از کمینی که به کشته شدن چهار نظامی آمریکایی در «نیجر» منجر شد، آمریکا وعده پاداش برای بازداشت سرکرده داعش در صحرای بزرگ آفریقا داد.

پاداش ۵ میلیون دلاری برای دستگیری سرکرده داعش در صحرای آفریقا +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، دو سال پس از کمینی که به کشته شدن چهار نظامی آمریکایی در کشور آفریقایی نیجر منجر شد، آمریکا وعده پاداش ۵ میلیون دلاری برای هرکسی که اطلاعاتی از مکان عدنان ابو ولید الصحراوی سرکرده داعش در صحرای بزرگ آفریقا بدهد، داد.

در چهارم اکتبر ۲۰۱۷ نظامیان آمریکایی، در نزدیکی روستای تونگو تونگو و در حدود ۱۰۰ کیلومتری از نیامی در نزدیکی مرز با مالی هدف حمله داعشی ها قرار گرفتند.

حال یک مسئول در وزارت خارجه آمریکا از اختصاص ۲ پاداش در سالگرد این کمین خبر داده و اعلام کرده است که پاداش نخست ۵ میلیون دلار برای هر اطلاعاتی از مکان عدنان ابوولید الصحراوی سرکرده داعش در صحرای بزرگ است و پاداش دوم هم به همان قیمت برای اطلاعاتی است که منجر به بازداشت فردی که کمین را اجرا کرده است، شود.

مسئول آمریکایی از عدم بازداشت احدی تاکنون درباره کمین مذکور خبر داد.

شایان ذکر است که صحرای بزرگ آفریقا بزرگ‌ترین صحرای گرم جهان در شمال آفریقا با مساحتی حدود ۹ میلیون کیلومتر مربع و قدمتی معادل دو و نیم میلیون سال واقع شده‌است.

این بیابان بزرگ از غرب به اقیانوس اطلس، از شمال به کوههای اطلس و دریای مدیترانه، دریای سرخ و مصر در شرق و از جنوب به سودان و درهٔ رود نیل محدود می‌شود.

صحرای بزرگ آفریقا قاره را به دو بخش شمال و منطقه آفریقای سیاه تقسیم می‌کند.

انسان در لبه‌های صحرا به مدت ۵۰٬۰۰۰ سال زیسته‌است. دما در بیابان صحرا در هنگام روز و در سایه به ۵۷ درجهٔ سانتی گراد می‌رسد و هنگام شب به علت کمبود رطوبت دما به زیر صفر درجهٔ سانتی گراد می‌رسد.

بلندترین تپه‌های ماسه‌ای جهان در این بیابان وجود دارد که ارتفاع آنها گاهی به ۴۳۰ متر می‌رسد. هوا در شب‌های صحرای بزرگ آفریقا در حدود ۱۰ درجه زیر صفر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر