jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۳۰۱۷۷   ۰۵ مهر ۱۳۹۸  |  ۱۱:۵۵

سریع ترین خودروی برقی دنیا به نام جی ای ایکس قرار است در اوائل سال 2020 روانه بازار شود.

سریع ترین خودروی برقی جهان +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سریع ترین خودروی برقی دنیا به نام جی ای ایکس قرار است در اوائل سال ۲۰۲۰ روانه بازار شود.

این خودرو دارای موتوری با قدرت ۸۰۰ اسب بخار بوده و از گشتاور ۹۷۳ نانومتر برخوردار است. همچنین سرعت این خودروی برقی به رقم بی سابقه ۳۵۴ کیلومتر در ساعت می رسد.

البته سرعت این خودرو در آزمایش های اولیه ۳۳۸ کیلومتر درساعت بوده، اما رقم نهایی سرعت آن ۳۵۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

علت اصلی دستیابی به چنین سرعتی تغییرات انجام شده در گیربکس این خودرو است که در آن از سیستم کلاچ دوگانه هشت سرعته استفاده شده است.

همچنین سیستم گیربکس هفت سرعته دستی هم برای خودروی یادشده در نظر گرفته شده است که در دنیای خودروهای برقی چندان معمول نیست.

این خودرو با یک بار شارژ باتری قادر به پیمودن مسافتی ۲۸۱ کیلومتری است که البته برخی خودروهای برقی می توانند تا دو برابر این مسافت را طی کنند. قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو