مطالعه‌ای که به تازگی انجام شده، نشان می‌دهد، ۷۸ درصد از متصدیان عالی‌ترین جایگاه‌های دولت دونالد ترامپ دست‌کم یک بار تعویض شده‌اند.
کد خبر: ۱۲۲۹۸۷۵
رکوردزنی ترامپ در تغییر پرسنل کاخ سفید

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، مطالعه‌ای که توسط موسسه بروکینگز انجام شده، نشان می‌دهد، ۳۱ درصد از متصدیان این جایگاه‌ها نیز بیش از یک بار تغییر یافته‌اند.

کاترین دان تنپاس، نویسنده این پژوهش به شبکه خبری «ان بی سی» گفت: این آمار تاریخی و بی‌سابقه است. هرگز شاهد چنین تعویض‌هایی نبوده‌ام.

به گفته تنپاتس، میزان تعویض‌هایی که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا تنها در ۳۲ ماه در متصدیان این جایگاه‌ها انجام داده، از تمام همتایان سابقش که در دوره‌های چهار ساله رییس جمهور بوده‌اند، فراتر رفته است.

این تحقیقات ۶۵ پست را در دفتر اجرایی رییس جمهور آمریکا مورد بررسی قرار داده است که جایگاه‌هایی از جمله مشاور امنیت ملی، رییس دفتر، مدیر ارتباطات، سخنگوی کاخ سفید و مدیر اطلاعات ملی را بررسی کرده است.

بر اساس یافته‌های این پژوهش، متصدیان ۵۱ مورد از این ۶۵ جایگاه از زمان آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ تغییر یافته‌اند و ۱۶ مورد از آن‌ها دو بار یا بیشتر تعویض شده‌اند.

تنپاس، نویسنده این پژوهش که از دهه ۱۹۹۰ میلادی کارکنان کاخ سفید را مورد مطالعه قرار داده، اظهار کرد: در تمام پژوهش‌هایم هرگز رییس جمهوری را ندیده‌ام که بیشتر و علنی‌تر از ترامپ کارکنانش را اخراج کند.

یافته‌های یاد شده پست‌های کابینه را مورد بررسی قرار نداده‌اند. تنپاس اما در این باره می‌گوید، متصدیان ۹ مورد از ۱۵ پست کابینه دست‌کم یک بار تغییر یافته‌اند که این میزان بیشتر از تغییراتی است که در چهار سال نخست ریاست جمهوری رونالد ریگان، بیل کلینتون، جورج بوش پسر و باراک اوباما، روسای جمهوری سابق آمریکا و دور دوم ریاست جمهوری جورج بوش پدر صورت گرفته است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها