jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۹۵۸۳   ۳۱ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی وزارت امور خارجه از آزادی یکی از ملوانان ایرانی از اسارت دزدان دریایی سومالی خبر داد. سیدعباس موسوی به ایرنا گفت: یکی از ملوانان اسیر ایرانی به نام محمد شریف پناهنده، از بند دزدان دریایی سومالی آزاد شده و با هماهنگی سفارت ایران در اتیوپی طی روزهای آینده وارد تهران خواهد شد.

او پس از رهایی از بند دزدان دریایی و مراقبت‌های اولیه پزشکی در شهر گالکایو در غرب سومالی به شهر گروئه در ایالت پونتلند منتقل و عصر شنبه وارد اتیوپی می‌شود و پس از معاینات پزشکی عازم ایران خواهد شد.
موسوی اظهار امیدواری کرد با ادامه پیگیری‌های وزارت امور خارجه، سه ملوان دیگر مانده در اسارت دزدان دریایی نیز به‌زودی آزاد شدند و نزد خانواده‌شان بازگردند.
چندی قبل نیز با پیگیری وزارت اطلاعات 4 ملوان به ایران بازگشتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر