jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۲۹۵۰۱   ۰۱ مهر ۱۳۹۸  |  ۱۴:۲۰

نیروی انتظامی همزمان با فرارسیدن ماه مهر و آغاز سال تحصیلی توصیه‌ها و هشدارهایی را به دانش‌آموزان ارائه کرد.

توصیه‌ های پلیس به دانش آموزان

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، در متن این پیام که نیروی انتظامی منتشر کرده، آمده است: «فرارسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس نماد کسب علم و دانش و سرآغاز تحرک فکری، ممارست و همت دوچندان دانش آموزان در راه تعلیم و تربیت است؛ همچنین همزمانی بازگشایی مدارس با ماه محرم الحرام توفیق بزرگی را نصیب دانش آموزان کرده است چراکه سال تحصیلی جدید را با مکتب عاشورایی و یاد و خاطره سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش آغاز می کنند که در راه عزت و اقتدار اسلام از جان مایه گذاشتند. دانش آموزان ایران اسلامی نیز مسئولیت خطیری بر عهده دارند و باید در سنگر تعلیم و تربیت با تاسی از فرهنگ عاشورایی و رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی امام خامنه ای عزیز در مسیر پاسداری از ارزش ها و آرمان های والای رهبر کبیرانقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) قدم بردارند.

با گذشت چهل سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی هنوز دشمنان قسم خورده ایران اسلامی با استفاده از ابزارهای تهدید درصدد تضعیف و از بین بردن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، بنابراین لازم است بیش از گذشته زیرساخت های آموزشی تقویت و زمینه های رشد فکری و فرهنگی دانش آموزان فراهم شود و تبیین دستاوردهای نظام جز با اندیشه های پاک و سترگ و هوشیاری و بصیرت آموزگاران دلسوز محقق نخواهد شد.

دانش آموزان به عنوان سرمایه های عظیم آینده کشور در پیشرفت و پیش بردن اهداف ایران اسلامی خصوصا ارتقای امنیت و آرامش در جامعه تاثیرگذار هستند لذا دانش آموزان باید در برای عمل به قانون و در تراز جمهوری اسلامی ایران تربیت شوند که لازمه این امر فرهنگ سازی صحیح در بطن مدرسه و خانواده است.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن قدردانی از زحمات معلمان که در جهت تربیت صحیح دانش آموزان گام های اساسی برمی دارند، اعلام می کند که با استعانت از خداوند متعال، هم چون گذشته در برقراری نظم و امنیت اجتماعی از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و طبق سنوات گذشته همزمان با بازگشایی مدارس برای دانش آموزان توصیه هایی دارد:

- اگر در راه مدرسه دچار مشکل شدید، بلافاصله مسئله را با والدین خود یا اولیای مدرسه در میان بگذارید.

- نشانی و شماره تلفن منزل خود را همیشه به همراه داشته باشید.

- محیط مدرسه را بدون هماهنگی مسئول مدرسه ترک نکنید و پس از تعطیل شدن مستقیما به منزل مراجعه نمائید.

- به افراد غریبه اعتماد نکنید و از همراهی و یا سوار شدن به خودروی آنها خودداری نمائید.

- از معاشرت با افرادی که نمی شناسید و یا اختلاف سن آنها با شما زیاد است، بپرهیزید.

- برای تردد از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمائید.

- به دعوت و یا تقاضای نامعقول دیگران به طور صریح پاسخ منفی داده و در مواجه با افرادی که خود را مأمور معرفی می کنند از آنها بخواهید کارت یا مدارک شناسایی معتبر ارائه دهند.

همچنین اولیا توجه کنند؛ هیچ گاه فرزندان خود را به گمان اینکه مرتب در مدرسه حاضر می شوند به حال خود رها نکنید و با توجه خاص، مراقبت منطقی و هوشمندانه خود، حامی و یاور فرزند دانش آموز خود باشید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر