jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۹۳۴۶ ۲۴ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

محققان ایرانی در مقاله‌ای نقش یوگا بر کنترل اضطراب دوران بارداری را بررسی کردند. در این پژوهش آمده است: «از آنجا که تولد یک تجربه استرس‌زاست خودکارآمدی و اعتماد به نفس نقش مهمی در ادراک مادر برای انجام زایمان ایفا می‌کند.

گزارش‌های جدید نشان داده است زنانی که در زمان بارداری سطح اطمینان بیشتری نسبت به توانایی انجام زایمان دارند، درد کمتری را طی زایمان احساس می‌کنند. امروزه مداخلات متنوعی برای کنترل اضطراب و افزایش حس خودکارآمدی وجود دارد، از جمله آنها می‌توان به روش‌های دارویی و غیردارویی اشاره کرد. روش‌های مقابله با استرس و اضطراب از جمله تن‌آرامی، ماساژ، تجسم خلاق، آروماتراپی و مداخلات شناختی رفتاری می‌تواند به زن باردار کمک کند تا از تاثیرات نامطلوب استرس و اضطراب بر سلامتی خود و جنین مصون بماند.» محققان می‌گویند: «یکی از رایج‌ترین درمان‌های جایگزین مقابله با استرس و اضطراب بارداری شامل ماساژدرمانی، طب سوزنی و یوگاست. در این تحقیق جامعه پژوهشی شامل ۶۰‌زن نخست‌زای مراجعه‌کننده به مراکز جامع سلامت شهرستان زاهدان از مهر96تا اردیبهشت 97 بود. افراد گروه مداخله پس از دریافت مطالب آموزشی در مورد مزایای یوگا، آموزش‌های عملی آن را در باشگاه تحت نظر مربی یوگا و پژوهشگر دریافت کردند و افراد گروه کنترل در این مدت از مراقبت‌های معمول برخوردار بودند. نتایج این پژوهش حاکی از آن بود که آموزش‌های دوران بارداری میانگین نمره اضطراب زنان و افزایش نمره خودکارآمدی زایمان در گروه مداخله یوگا را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.»/ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر