jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۲۲۹۳۱۹ ۳۱ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۷:۳۰

معاون شهردار تهران از اختصاص یارانه ۴۰۰ هزار تومانی شهرداری به تاکسی‌ های پایتخت برای خرید کاتالیست خبر داد.

اختصاص یارانه به تاکسی‌ های تهران

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صدا و سیما، محسن پورسیدآقایی در مراسم رونمایی از طرح تعویض کاتالیست فرسوده ویژه تاکسی اظهار داشت: امیدواریم که بتوانیم این کاتالیست‌ها را بزودی برای خودرو‌های دیزلی و موتورسیکلت‌ها نیز در نظر گیریم چرا که استفاده از آن در کاهش آلودگی هوا بسیار موثر است.

وی افزود: این کاتالیست‌ها تولید شرکت داخلی بوده و طبق قرارداد‌های انجام شده تا یک سال و نیم برای تاکسی‌ها ضمانت پس از فروش دارد.

پورسیدآقایی گفت: ۴۰۰ هزار تومان از هزینه کاتالیست‌ها را شهرداری به رانندگان تاکسی پرداخت می‌کند و مابقی آن را خود رانندگان می‌پردازند.

وی درمورد ماجرای نمونه‌گیری از پمپ‌بنزین‌ها و گزارشی که شرکت کنترل کیفیت هوا در این زمینه داشته گفت: در بررسی‌های انجام شده مشخص شده است که میزان گوگرد در پمپ‌بنزین‌ها بیشتر بوده، ولی شرکت نفت این موضوع را قبول نداشته و گفته است نمی‌توان نمونه‌گیری از چند پمپ بنزین را به همه موارد نسبت داد. بر همین اساس در حال نمونه‌گیری‌های بیشتر هستیم.

معاون شهردار تهران در پاسخ به سوالی درمورد شناور شدن ساعات ادارات از ابتدای مهر گفت:پیشنهاد داده بودیم که برای بعدازظهر‌ها نیز شناور شدن ساعت ادارات انجام شود، ولی مسئولان مربوطه اعلام کردند به دلیل آنکه تصویب آن طول می‌کشد تنها این موضوع برای صبح‌ها اجرایی شود.

وی در مورد تمهیدات مترو در بازگشایی مدارس گفت: قطار‌ها در خطوط ۱، ۲ و ۴ مترو از روز اول مهر در ساعات اوج حضور مسافران، هر ۳.۵ دقیقه در ایستگاه‌ها به مسافرگیری خواهند پرداخت و بدین ترتیب ظرفیت پذیرش سفر در این سه خط حدود ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

وی گفت: سرفاصله حرکت قطار‌ها در این سه خط مترو، پیش از این هم در دوره جدید مدیریت شهری در دو مرحله از ۶ و ۵ دقیقه به ۴ دقیقه کاهش یافته بود.

پورسید آقایی با اشاره به اینکه کاهش سرفاصله حرکت قطار‌ها به معنی کاهش معطلی مسافران و شلوغی ایستگاه‌ها در زمان‌های اوج سفر‌ها در ساعات صبح و عصر است، گفت: امیدواریم امسال با راه‌اندازی خط ۷ و بخشی از خط ۶ در سال جاری، افزایش ظرفیت ۱۵ درصدی خطوط ۱، ۲ و ۴ به کاهش اتلاف وقت، کاهش شلوغی در ایستگاه‌ها، آسودگی خاطر مسافران و نیز تشویق عموم شهروندان به کنار گذاشتن خودروی شخصی و ترجیح استفاده از مترو بینجامد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر