jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۸۶۰۲ ۲۶ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رئیس پژوهشکده فناوری‌های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: نقشه‌برداری از مغز جنبه درمانی ندارد و یک فناوری برای شناخت بیماری‌هاست، اما برخی از پزشکان از این طریق از بیماران سوءاستفاده مالی می‌کنند.

دکتر مجتبی زارعی، فوق‌تخصص مغز و اعصاب افزود: نقشه‌برداری از مغز مجموعه‌ای از ‌فناوری‌های جدید است که کمک می‌کند مسائل مغز را برای شناخت بیماری‌هایی مانند افسردگی، اسکیزوفرنی، پارکینسون و صرع بهتر درک کنیم که در آینده در درمان بیماری‌ها موثر است.
وی تاکید کرد: نقشه‌برداری از مغز در هیچ جای دنیا جنبه درمانی ندارد، این علم رادیولوژی نیست و نباید با ام‌آری‌ای و... اشتباه شود. مشاهده می‌شود که برخی پزشکان با ادعاهای عجیب و بدون آگاهی کافی، برای انجام نقشه‌برداری مغز از بیماران هزینه می‌گیرند که درست نیست./ جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر