دستیار سابق کی روش داستان خوشحالی اش بعد از پیروزی ایران مقابل مراکش در جام جهانی 2018 را روایت کرد.
کد خبر: ۱۲۲۷۸۷۹
وقتی ایران، مراکش را برد مثل مورینیو خوشحالی کردم

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، مک درموت، دستیار سابق کی روش در تیم ملی ایران و دستیار سابق علیرضا منصوریان در استقلال در مصاحبه ای تفصیلی به داستان پیروزی تیم ملی ایران در اولین بازی اش در جام جهانی 2018 روسیه مقابل مراکش و تجربیاتی که به همراه کی روش کسب کرده،پرداخته است.

ماموریت آنالیز بازی اسپانیا-پرتغال در سوچی

سرمربی فعلی تیم گلنتوران ایرلند شمالی در مصاحبه با سایت «belfastlive» درباره خوشحالی اش در بازی با مراکش گفت: در بازی با مراکش من در هر شهر سوچی بودم تا بازی اسپانیا و پرتغال را از نزدیک آنالیز کنم و گزارش کار را به کی روش بدهم. در ابتدای بازی تیم ملی ایران با مراکش پیام های زیادی از خانواده و دوستانم دریافت کردم که این چه نوع سبک بازی است و چه اتفاقی دارد می افتد. من در سوچی بودم و بازی ایران با مراکش را از تلویزیون نگاه می کردم تا بعد از آن به بازی اسپانیا و پرتغال به ورزشگاه بروم.

خوشحالی بعد از گل ایران به سبک مورینیو

وی افزود: من در یک رستوران به همراه یک خانواده روس بازی را تماشا کردم. ما در دقیقه 90 بازی موفق شدیم گل پیروزی را بزنیم. به محض زدن گل من شروع به خوشحالی کردم و این طرف و آنم طرف می دویدم. این خانواده تعجب می کرد که چرا من این کارها را می کنم. من در پایان خوشحالی ام دویدن و روی زانوهایم ایستادم مثل کاری که ژوزه مورینیو در خوشحالی هایش در ورزشگاه انجام می داد.

گزارش بازی اسپانیا-پرتغال بدون خواب و استراحت

دستیار ایرلندی سابق کی روش ادامه داد: وظیفه من آنالیز تیم ملی اسپانیا بود به همین خاطر 6 ماه قبل از آغاز جام جهانی تیم ملی اسپانیا را آنالیز می کردم و تمام بازی هایش را دنبال می کردم. اما تمرکز من روی بازی اول ایران مقابل مراکش نیز بود چون اگر می باختیم دیگر آنالیز اسپانیا سخت بود. من در سوچی بودم تا بازی اسپانیا و پرتغال را از نزدیک آنالیز کنم. کی روش به من گفته بود که گزارش این بازی را تا ساعت 11 صبح فردایش نیاز دارد و باید به دستش برسد. به همین خاطر من 15 بازی قبل اسپانیا را آنالیز کرده بودم و بازی شانزدهم ماتادورها مقابل پرتغال بود که باید آن را نیز آماده می کردم و به کی روش می دادم. ساعت 10 بازی شروع شد و نزدیک های ساعت 1 بامداد به هتل رسیدم. من باید این مدت کوتاه باید گزارش را آماده می کردم و ساعت 3 صبح نیز پرواز داشتم. در طول پرواز چیزهای را نوشتم اما تمام نشد. من ساعت 9 صبح به اردوی تیم ملی ملحق شدم. کی روش را دیدم که داشت صبحانه می خورد و به من گفت: از کجا آمدی؟ گفتم از سوچی با گزارش ها. او به من گفت: آیا آماده ارائه گزارش هستی و می توانی این گزارش را تا ساعت 11 تحویل بدهی؟ او گزارش را می خواست و من در طول 2 ساعت باقی مانده به همراه دستیاران دیگر شروع تماشای فیلم بازی و آنالیز کردیم و تا ساعت 11 این گزارش آماده شد.

خواب یک هفته ای به خاطر خستگی بعد از جام جهانی

مربی سابق تیم ملی کشورمان درباره تجربه اش برای جام جهانی 2018 گفت: به عنوان تجربه به مدت 130 تا 14 روز فشرده را این مدت گذراندم و امیدوارم مربی های دیگر نیز این تجربه خوب را داشته باشند. بعد از جام جهانی به دبی برگشتم و مستقیم رفتم سراغ رختخواب و تا فردا ظهر خوابیدم بعد برای نهار بیدار شدم. این روند به مدت یک هفته طول کشید و من هر روز می خوابیدم و فقط برای غذا خوردن بیدار می شدم.

کی روش موثرترین سرمربی در سرنوشت مک درموت

مک درموت درباره تجربه کاری اش با کی روش گفت: کارلوس واقعا مربی خوبی بود. من تا الان با 15 تا 16 سرمربی کار کردم اما کی روش با تمام آنها فرق می کرد. برخی از این سرمربیان خوب بودند و برخی بد. اما تمام آنها روش خاص خود را داشتند. به نظرم کی روش بیشترین تاثیر را روی من داشته است. من با او دوبار کار کردم و یک بار به عنوان مربی بدنساز و یک بار به عنوان دستیار و دو تورنمنت را با او همراه بودم. وقتی شما پشتکارش را می بینید باورتان نمی شود که او 65 سال دارد و مثل یک مربی 25 ساله روحیه دارد و کار می کند.

رکورد 20 ساعت کار روزانه به همراه کی روش و تیم ملی ایران

مربی ایرلندی درباره رکوردی که به همراه تیم ملی ایران و کی روش ثبت کرده، گفت: من در روزهای آمادگی برای جام جهانی 2018 روسیه به همراه کی روش و تیم ملی ایران رکوردی بی سابقه در مربیگری ام ثبت کردم. این رکورد 20 ساعت کار روزانه بود. من هر روز دو ساعت را تماشا می کردم، یکی وقتی از خواب بیدار می شدم که ساعت 9 صبح بود و یکی وقتی می خواستم بخوابم که ساعت 4 یا 5 صبح بود. این روند هر روز ادامه داشت و هیچ روزی استراحت نداشتیم. کی روش واقعا مرد عمل و کار است و پشتکار بی نظیری دارد. به دور از فوتبال او مربی خوب و جنتلمن است.او جادوگری است که همه مجذوب او می شوند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها