jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۲۷۷۳۲ ۲۰ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۰:۳۱

مدیر اجرایی ستاد اربعین گفت: تاکنون نام نویسی ۲۶۷ هزار و ۹۲۱ نفر در سامانه سماح قطعی شده است.

نام نویسی ۲۶۷ هزار نفر در سامانه سماح تاکنون

به گزارش جام جم آنلاین، امیر مرادی در مصاحبه تلفنی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: ۴۶ هزار و ۸۴۷ نفر مربوط به استان تهران، ۳۰ هزار و ۳۳۵ نفر مربوط به استان خوزستان، ۲۳ هزار و ۲۴۵ نفر مربوط به استان اصفهان، ۲۲ هزار و ۸۱ نفر مربوط به استان خراسان رضوی، ۲۰ هزار و ۳۴۰ نفر مربوط به استان فارس و ۱۲ هزار و ۵۰۱ نفر مربوط به استان قم است که بقیه استان‌ها در رده‌های بعدی قرار دارد.

وی گفت: با توافق ایران و عراق زائران می‌توانند تا هفت آبان (۳۰ صفر) بدون نیاز به روادید و به شرط ثبت نام در سامانه سماح (ساماندهی مشتاقان ایام حضور در اعتاب مقدسه) همراه با گذرنامه معتبر برای زیارت اربعین وارد کشور عراق شوند.

مدیر اجرایی ستاد اربعین افزود: لغو روادید از اول محرم تا ۳۰ صفر اجرایی است و خارج از این محدوده زمانی، زائران موظف به تهیه روادید از طریق دفاتر زیارتی هستند.

مرادی گفت: زائران برای پرداخت هزینه‌های مصوب فقط از طریق درگاه پرداخت الکترونیک سامانه سماح اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام در سامانه سماح رایگان و هزینه‌های دریافتی برای خدمات درمانی و بیمه زائران است، افزود: مجموعه مبلغ دریافتی برای این خدمات ۲۲ هزار تومان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شادی‌های کوچک بزرگ

شادی‌های کوچک بزرگ

حیاط خانه ما 20قدم پهنا داشت و 30قدم درازا. با یک باغچه که بزرگ‌ترین درخت یاس دنیا را داشت و سبد بسکتبالی که خیلی بلندتر از استانداردهای فیبا بود و یک دوچرخه آبی و قرمز که به دیوار تکیه کرده بود.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر