jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۶۸۴۷   ۱۳ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

معاون سیما در نشست با اعضای ستاد اربعین تاکید کرد

حماسه حسینی هرچه باشکوه‌تر به تصویر کشیده شود

مرتضی میرباقری، در نشست دبیر و اعضای ستاد اربعین سیما، از الزامات اجرایی این ستاد برای پوشش پرشور و شایسته‌تر مراسم اربعین امسال گفت.

به گزارش جام‌جم مرتضی میرباقری، در نشستی که با محوریت هماهنگی، هم اندیشی و ارائه گزارش دبیر و اعضای ستاد اربعین معاونت سیما در محل جلسات معاونت برگزار شد، از الزامات فکری و اجرایی ستاد اربعین سیمای جمهوری اسلامی ایران سخن گفت.
معاون سیمای رسانه ملی بیان کرد: حماسه بزرگ حضرت سیدالشهدا(ع) پدیده منحصر به فردی است که ابعاد آن هنوز به‌خوبی تبیین نشده است.
وی با بیان این‌که شخصیت و نهضت حضرت اباعبدا... الحسین(ع) ابعاد ناشناخته فراوان دارد، افزود: با این حال وجود ابعاد شناخته‌شده ایشان قدرت موج‌آفرینی فوق‌العاده‌ای دارد که باید از آن بهره لازم را برد.
میرباقری تصریح کرد: رسالت اصلی ما در تلویزیون، به تصویر کشیدن هرچه باشکوه‌تر این حماسه و شور حسینی نه‌تنها برای هموطنان خودمان که برای تمامی مسلمانان و غیرمسلمانان دنیاست.
معاون سیما ادامه داد: حماسه عظیم اربعین و عزاداری حضرت سیدالشهدا‌(ع) همان طور که نقش مهمی در انقلاب اسلامی ایران داشت، می‌تواند زمینه‌ساز تغییر و تحولات بسیاری در دنیا باشد و شرایط بسیار خوبی در دنیا به نفع مسلمانان و به‌ویژه شیعیان که در بسیاری از مناطق مظلوم دنیا واقع شده‌اند، رقم بزند.
وی تصریح کرد: رسانه‌های غربی بایکوت خبری بزرگ‌ترین راهپیمایی دنیا را در دستور کار خود دارند، پس ایجاد زمینه و بستر مناسب و استفاده از فضای رسانه‌ای دنیای اسلام، امروز وظیفه خطیر ماست.
میرباقری بر عمیق‌تر شدن در مفاهیم عاشورا نیز تاکید کرد و افزود: برنامه‌سازان باید با عمق بخشی در پیام عاشورا بیشتر موجب بصیرت‌افزایی شوند.
معاون سیما در ادامه با بیان این‌که مردم عاشقانه با تحمل سختی‌ها در راهپیمایی عظیم اربعین شرکت می‌کنند، گفت: قرائن حاکی است به‌‌رغم تلاش‌های صورت گرفته اما بخشی از سختی‌هایی که مردم پیش از خروج از مرزها متحمل می‌شوند ناشی از بی‌تدبیری برخی دستگاه‌های اجرایی است و ما در رسانه ملی این رسالت را داریم که این موارد را با حساسیت و فعالانه پیگیری کنیم تا شرایط برای خروج سهل‌تر زائران فراهم شود.
وی تاکید کرد: بخش اعظمی از این سختی‌ها با پیش‌بینی و تدبیر دستگاه‌های اجرایی قابل رفع شدن است، پس رسانه ملی به وظیفه مطالبه‌گری خود در این خصوص اهتمام جدی خواهد داشت.
میرباقری همچنین از جلال غفاری، دبیر ستاد اربعین سیما خواست از مسؤولان اجرایی کشور برای هماهنگی و همفکری در این ستاد دعوت به عمل آید همچنین فرصت حضورشان در برنامه‌های سیما فراهم شود تا گزارشی از برنامه‌ریزی‌ها و تدابیر امسال به مردم ارائه شود.
وی با اشاره به سفر دو میلیون زائر ایرانی به کشور عراق گفت: موج بازگشت زائران عتبات هم موضوع مهمی است که باید به طور کامل در رسانه ملی دنبال شود تا مسائل و مشکلات آن زمان نیز به حداقل برسد.
سیدمرتضی میرباقری خاطرنشان کرد: گزارش‌هایی که در این جلسه از شرح وظایف هر کمیته ارائه شد حاکی از عملکرد مطلوب تر ستاد اربعین در سال جاری است.
همچنین در پایان این جلسه اعضای سیاستگذاری و کمیته‌های مختلف ستاد اربعین از جمله فنی (دکتر مهرداد عظیمی)، اجرایی پشتیبانی (دکتر اسلامی)، اطلاعات و برنامه‌ریزی (شهرام فرزین‌فر)، روابط‌عمومی (حمید خواجه‌نژاد)، محتوایی (دکتر‌زمانیان) و صیانت، احکام خود را از دست دکتر میرباقری دریافت کردند.
در این نشست همچنین دبیر و برخی اعضای ستاد و مدیران سیما از برنامه‌ریزی‌های خود در ایام اربعین گزارشی ارائه کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر