jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۶۶۲۶ ۱۲ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

موهای ما بسیار کمتر از پوست‌مان نیاز به شست‌وشو دارند. شامپو کردن زیاد می‌تواند به موها آسیب برساند. تعداد دفعات لازم برای شستن مو به بافت موها، میزان تولید چربی در موهای شما و عوامل دیگری بستگی دارد. توجه به علائم کوچکی که در موها بروز می‌کنند به شما کمک می‌کند برنامه مناسب شست‌وشوی موهایتان را بیابید. اگر مطمئن نیستید در شستن موهایتان زیاده‌روی می‌کنید یا موهایتان واقعا نیاز به این میزان شست‌وشو دارند،

به علائم زیر توجه کنید:
خشکی موها
سلامت پوست سر به اندازه سلامت موها اهمیت دارد. شستن بیش از حد موها اغلب باعث خشکی و پوسته‌پوسته شدن پوست سر می‌شود و خشکی پوست سر به نوبه خود خشکی موها را به دنبال دارد. اگر موهایتان بیش از حد خشک هستند از شامپوهای مرطوب‌کننده استفاده کنید و دفعات شستن موها را کاهش دهید.
موخوره زیاد
اگر بیشتر از حد معمول شاهد موخوره در انتهای موهایتان هستید، احتمالا علت آن شست‌وشوی زیاد موهاست. موهای مرطوب نسبت به آسیب و شکستگی بسیار آسیب‌پذیرتر هستند، بنابراین هرچقدر بیشتر موها را بشویید احتمال شکستن و دوشاخه شدن انتهای آنها بیشتر خواهد بود.
از بین رفتن درخشندگی موها
درخشندگی موها علامت سلامت آنهاست. اگر موهایتان درخشندگی ندارند به این معناست که از رطوبت کافی برخوردار نیستند. خشکی و کاهش رطوبت موها که بر اثر شست‌وشوی زیاد ایجاد می‌شود از عوامل کاهش درخشندگی موهاست.
افزایش چربی موها
شاید تعجب کنید، اما شامپو کردن زیاد موها می‌تواند آنها را چرب‌تر کند. دلیلش این است که شستن زیاد موها باعث می‌شود پوست سر برای جایگزین کردن چربی از دست رفته مو، چربی بیشتری تولید کند.
زیاد شدن شوره‌سر
این حالت زمانی ایجاد می‌شود که پوست سر به دلیل خشکی زیاد، شروع به پوسته‌پوسته شدن کند، بنابراین کاهش دفعات شست‌وشو باعث می‌شود غده‌های چربی بتوانند کار خود را به‌درستی انجام دهند.

مترجم: یاسمین مشرف

جام‌جم

منبع: insider.com

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر