jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۲۵۳۹۴   ۰۵ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۶:۱۶

شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در مرداد ۱۳۹۸ بیش از ۷۴۰ زمین‌ لرزه را ثبت کردند.

ثبت بیش از ۷۴۰ زمین‌ لرزه در مرداد ماه

به گزارش جام جم آنلاین از موسسه ژئوفیزیک، بیش از ۷۴۰ زمین‌ لرزه در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ داده و توسط شبکه‌های لرزه‌نگاری ثبت و تعیین محل شده‌اند.

براساس این گزارش، در مرداد ۱۳۹۸ تعداد ۷ زمین‌لرزه با بزرگای بیش از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه‌نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ‌ترین آن‌ها در تاریخ ۱۴/‌۰۵/‌۱۳۹۸‬ بزرگی ۵.۲ حوالی چرام واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد، رخ داده است.

از لحاظ آماری ۶۷۳ زمین‌ لرزه دارای بزرگای کوچک‌تر ۳، تعداد ۶۷ زمین‌ لرزه دارای بزرگای بین ۳و۴، تعداد ۶ زمین‌ لرزه دارای بزرگای بین ۴ و ۵ و یک زمین‌ لرزه دارای بزرگای بین ۵ و ۶ بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها