jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۱۱۷۷ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مرد زندانی در ملاقات با همسر، او را کشت

درخواست پدر برای قصاص پسر

زندانی حبس ابدی که در ملاقات شرعی زندان، زنش را کشته بود، در حالی محاکمه می‌شود که والدین همسرش و پدر خود متهم به عنوان ولی قهری نوه‌اش برای او قصاص خواسته‌اند.

به گزارش خبرنگار جنایی جام‌جم، این متهم 33 ساله به جرم قاچاق هروئین محکوم به اعدام شده بود، اما روز‌های پایانی تابستان سال گذشته مورد عفو قرار گرفت و حکم او به حبس ابد تبدیل شد. متهم که با همسرش دچار اختلاف و درگیری شده بود، وی را به ملاقات شرعی درزندان قزل‌حصار کرج کشاند و روز 21 فروردین امسال او را با ضربه‌های تیزی دست‌ساز به قتل رساند و بعد دست به خودکشی زد که زنده ماند.
متهم بعد از بازسازی صحنه قتل با دستور رحیم دشتبان، بازپرس شعبه دهم دادسرای جنایی تهران به زندان بازگشت. متهم بعداز چهار ماه از این جنایت، از زندان به شعبه دهم بازپرسی دادسرای جنایی تهران منتقل شد و در آخرین جلسه تحقیقات به بازپرس پرونده گفت: همسرم، دختر‌خاله‌ام بود و پسر ده ساله‌ای ثمره زندگی‌مان است. به خاطر مشکلات مالی در کار مواد افتادم و زندانی شدم. به خاطر حمل و نگهداری یک کیلو و نیم هروئین به اعدام محکوم شده بودم، اما تابستان سال گذشته عفو خوردم و حکمم به حبس ابد کاهش پیدا کرد. در این سال‌های زندان، مورد بی‌مهری زنم قرار گرفتم و زیاد به دیدنم نمی‌آمد و به حرف‌هایم گوش نمی‌داد. آخر هم پسرم را برداشت و به شهرستان بازگشت.
وی افزود: کم‌کم از زنم متنفر شدم. تلفنی به دروغ به زنم گفتم می‌خواهم خودکشی کنم که او به ملاقات شرعی‌ام در زندان آمد. در اتوبوس زندان، تیزی دست‌سازی پیدا کردم و همراه خودم به اتاق ملاقات بردم. در اتاق ملاقات می‌خواستم خفه‌اش کنم که نشد و با همان تیزی او را کشتم. با مرگ وی آرام گرفتم. بعد با کش شلوار، خودم را حلق‌آویز کردم که بمیرم، اما زندانبان‌ها نجاتم دادند.
بعد از این جلسه او به زندان بازگشت، در حالی که والدین مقتول و پدر زندانی به عنوان ولی قهری نوه‌اش که پسر ده ساله‌ای است، برای متهم قصاص خواستند و مرد اعدامی در برابر سه درخواست قصاص قرار گرفت‌. پرونده مرد زندانی به اتهام مباشرت در قتل عمدی با صدور جلب به دادرسی به دادگاه کیفری یک برای محاکمه ارسال شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر