jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۱۱۷۰ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مرتضی ضامنی، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی کشور گفت:‌ ۱۵۰هزار دستگاه تاکسی فرسوده داریم که شامل ۴۷درصد ناوگان تاکسیرانی می‌شود. این در حالی است که تا پایان امسال ۱۹۲ هزار تاکسی به سن فرسودگی می‌رسند.

وی افزود: پیش بینی می‌شود در سال ۱۴۰۰ شمار تاکسی‌های فرسوده به ۲۴۰هزار دستگاه برسد که شامل ۷۵درصد ناوگان تاکسیرانی خواهد شد. مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور ادامه داد: طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده چند سال متوقف شده بود تا این‌که از ابتدای سال ۹۵ دوباره این طرح با نوسازی ۹۰هزار دستگاه تاکسی از ناوگان تاکسیرانی شروع و قرار شد با حجم ۱۸۶ هزار دستگاه تاکسی که به سن فرسودگی ده سال بر اساس قوانین موجود مصوبه هیات وزیران رسیده بودند، این نوسازی انجام شود./ ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر