jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۹۵۴۸   ۰۳ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

چرا کسی به استقبال افتخار آفرینان شمشیربازی نرفت؟

بی‌اعتنایی به مدال‌آوران تاریخ‌ساز

تعارف که نداریم و به همین دلیل خیلی شفاف از باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی سوال می‌کنیم که چرا به استقبال مجتبی ‌عابدینی و پیمان فخری و تیم ملی شمشیربازی نرفتید؟ بهانه بی‌بهانه. چه کار باید می‌کردند که شما مجاب شوید پس از کسب نخستین مدال جهانی تاریخ رشته شمشیربازی برای ایران به استقبال‌شان بروید؟

آیا اصلا برای تان اهمیتی داشته؟ حتی برای یک لحظه هم نمی‌شود خودمان را به جای عابدینی بگذاریم. تصور کنید، از هواپیما پیاده شدید، خوشحال و خندان و گمان می‌کنید که قرار است گروهی به صورت زنده سرود جمهوری اسلامی را بخوانند، آهنگ‌های حماسی همیشگی را پخش کنند و با گل و کلی تشریفات به استقبال‌تان بیایند، اما دریغ از یک بنر برای عرض تبریک. باز هم گلی به جمال خانواده قهرمان‌های ملی که هر زمان از شب و روز که باشد تا فرودگاه می‌روند و همین برایشان کافی است! جالب اینجاست که باقرزاده نه‌تنها خودش راهی فرودگاه نشده بود، بلکه خبری از علی یعقوبیان دبیر فدراسیون شمشیربازی هم نبود، چه برسد به مسؤولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک! نمی‌دانم، من سوالم را خیلی شفاف و بدون هیچ واسطه‌ای پرسیده ام و چه خوب است که باقرزاده توضیح واضحی برای این کار بدهد و اگر اشتباهش را قبول کرد حداقل از عابدینی، فخری و سایر اعضای تیم ملی شمشیربازی عذرخواهی کند. دیگر همه می‌دانند که شمشیربازان کار کوچکی نکردند. مدال عابدینی و کسب سهمیه المپیک به کنار، حالا شمشیربازان ایران شانس ایران را دارند تا شگفتی دیگری را رقم بزنند و آن سهمیه تیمی المپیک است. آقای باقرزاده! کنار زدن چین و ژاپن و کره که از قدرت‌های شمشیربازی هستند اصلا کار کوچکی نیست. راستی پاداش‌هایی که وعده داده بودید چه شد؟ تا جایی که یادمان می‌آید قرار بر این بود تا پاداش ده میلیونی که قولش را قبل از مسابقه قهرمانی آسیا به ملی‌پوشان داده بودید، پرداخت کنید اما وقتی تیم با نایب قهرمانی برگشت این رقم به پنج میلیون کاهش پیدا کرد! ملی‌پوشان دلخور هستند و این دلخوری‌ها با ب‌ی‌محلی‌ها و کج سلیقگی‌ها بیشتر هم می‌شود. سری به صفحات مجازی ملی‌پوشان بزنید تادرد دلهایشان را بخوانید. شما که پاداش‌ها را نصفه دادید و برای استقبال از ملی‌پوشان به فرودگاه نرفتید، حداقل از این به بعد که رقابت‌های المپیک پیش‌روی ملی‌پوشان است به فکرشان باشید و خیال‌شان را برای حمایت همه‌جانبه راحت کنید.

مازیار فیروزی

ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر