jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۹۴۳۳   ۰۳ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

گفت‌وگوی آدینه این هفته با نویسنده‌ای که هم دامپزشک است و هم تاریخ‌پژوه!

مرز جذاب سمنان و مازندران

رضا کسروی متولد ۶ دی ‌۵۵ در شمیران و دانش‌آموخته دکترای عمومی دامپزشکی و سپس دکترای تخصصی بیماری‌های تولیدمثل از دانشگاه تهران است. به دلیل زمینه خانوادگی از کودکی به تاریخ ایران به‌ویژه دوره قاجاریه علاقه‌مند شد.

همچنین به دلیل داشتن استعداد در نقاشی در ده سالگی در کلاس نقاشی مرحوم استاد نیما پتگر شرکت کرد و تاکنون هم به صورت غیرحرفه‌ای به‌ویژه در نقاشی چهره (رنگ‌روغن و گاهی کاریکاتور) فعالیت خود را ادامه داده‌است.
وی به‌دلیل علاقه به جانوران از کودکی و با توجه شرایط بازار کار رشته دامپزشکی را انتخاب کرد و در زمینه عکاسی از حیات‌وحش نیز به صورت غیرحرفه‌ای در اوقات فراغت خود فعالیت می‌کند. از نوجوانی تاکنون تقریبا ۲۵ سال است در حوزه‌های هنر، تاریخ ایران در عصر قاجاریه و همچنین در زمینه فلسفه مطالعه دارد که به‌ویژه در سال‌های اخیر به صورت حرفه‌ای در زمینه شناخت القاب آقایان و بانوان ایرانی در دوره قاجاریه مطالعه و پژوهش می‌کند. مقالات پژوهشی فراوانی در مجلات بین‌المللی و داخلی در زمینه دامپزشکی و همچنین تاریخ حیات‌وحش ایران منتشر کرده و مقالات متعددی در خلاصه مقالات کنگره‌های داخلی و خارجی از خود به جا گذاشته‌ است. ایشان به عنوان مدرس و سخنران در کارگاه‌های آموزشی و کنگره‌های فراوانی نیز فعالیت کرده ‌است. در حال حاضر مشغول نگارش چندین جلد کتاب در زمینه تاریخ ایران در عصر قاجاریه (به تنهایی یا در کنار دکتر محمدرضا بهزادی) و همچنین سه جلد کتاب به صورت دستنامه کاربردی در دامپزشکی است که برخی از این کتب قرار است تا پاییز امسال در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد.
او همچنین سال‌هاست به عنوان رئیس (دبیر) کمیته تخصصی دامپزشکی دام‌های بزرگ با سازمان نظام دامپزشکی کشور همکاری می‌کند و تاکنون در برگزاری پنج کنگره تخصصی در سطح ملی اغلب به عنوان دبیر علمی همکاری داشته است.

شیما آشتیانی
خبرنگار

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر