jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۸۷۴۱   ۳۱ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از ارتقای منطقه کاوه ده در شهرستان فیروزکوه با مساحتی در حدود ۹۰ هزار هکتار از منطقه شکار ممنوع به منطقه حفاظت‌شده خبر داد.

به گزارش‌ جام‌جم، کیومرث کلانتری با اشاره به این‌که منطقه شکار ممنوع کاوه‌ده یکی از بهترین مناطق طبیعی کشور بوده و حدود ۲۷ سال تحت مدیریت اداره‌ کل حفاظت محیط زیست استان است، گفت: محدوده کاوه‌ده ۱۸ سال در نوبت اضافه شدن به مناطق چهارگانه تحت مدیریت محیط زیست است و بیش از 40 درصد حیات وحش استان تهران را در خود جای داده و کریدور بسیار مهمی برای مهاجرت حیات وحش بین استان‌های مازندران، تهران و سمنان به شمار می‌رود.
وی با بیان این‌که این منطقه واقع در جنوب شهرستان فیروزکوه و از سال ۱۳۷۰ به منظور کنترل شکار و صید تحت نظر استان تهران بوده است، افزود: برای اولین‌بار در سال ۸۱ به عنوان منطقه شکار ممنوع معرفی و در سال ۸۸ نیز تمدید شد و خوشبختانه با پیگیری‌های اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان تهران در جلسه اخیر شورای‌عالی محیط زیست به منطقه حفاظت شده ارتقا یافت.
کلانتری بیان کرد: این منطقه به دلیل تلاقی دو منطقه جانوری خزری و البرز مرکزی دارای تنوع زیستی بالا و با اهمیتی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر