jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۸۰۵۵ ۲۶ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

20 داستان درباره افرادی که برای زمین جنگیدند

کتابی درباره قهرمانان زمین

میلیون‌ها گونه جانوری به دست انسان منقرض شده؛ تغییرات اقلیمی در حال وقوع است و آلودگی به گوشه گوشه زمین لطمه وارد کرده است. در حالی که ما بی‌رحمانه به جان تنها زیستگاهمان افتاده‌ایم، کسانی هستند که برای حفاظت از این زیستگاه می‌جنگند.

داستان زندگی تعدادی از این افراد قرار است به زودی روانه بازار کتاب شود. انتشارات «نوزی کرو» از انتشار کتابی در رابطه با فعالان محیط زیست همچون دیوید اتنبرو و گرتا توبرگ ۱۶ساله در پاییز امسال خبر داد. ایسنا این خبر را منتشر کرده و در این باره نوشته است: «قهرمانان زمین: بیست داستان الهام‌بخش از افرادی که جهان را نجات می‌دهند» نوشته لیلی دایو و به تصویرگری جکی لی منتشر خواهد شد.
این کتاب ۲۰ داستان در رابطه با افرادی که برای آینده کره زمین جنگیده‌اند، ارائه می‌دهد که هر کدام از آنها را می‌توان روزنه‌ای از امید در جنگ برای آینده زمین دانست. انتشارات نوزی کرو حق پخش جهانی این رمان را در اختیار گرفته و آن را اکتبر سال جاری روانه بازار خواهد کرد.
ریچل کلار مدیر بخش غیرداستانی این انتشارات می‌گوید: وقتی نسخه اولیه قهرمانان زمین را خواندم به این نتیجه رسیدم که این کتاب را فورا باید امسال منتشر کنم. هرکدام از داستان‌ها بسیار تاثیرگذار و منحصر به‌فرد هستند. این کتاب خوانندگان را با فعالان محیط زیستی که پیشتر می‌شناختند بیشتر آشنا می‌کند و بسیاری دیگر از فعالان محیط زیستی را که شناخته‌شده نیستند و تاکنون به اهداف بسیار بزرگی در سراسر جهان دست‌ یافته‌اند، به مخاطب معرفی می‌کند. این کتاب بالاخره این امید را در من ایجاد کرد که می‌توانیم به کمک یکدیگر و حتی به تنهایی تغییراتی در این معضل ایجاد کنیم.
دیوید اتنبرو ‌دانش‌آموخته علوم طبیعی دانشگاه کمبریج و مستندساز تحسین‌شده حیات وحش است که با ساخت مجموعه‌های مستند متعدد خود همواره به عنوان یکی از موفق‌ترین فعالان محیط زیست جهان شناخته شده است.
گرتا توبرگ دانش‌آموز ۱۶ساله سوئدی است که جنبش اعتراض به تغییرات اقلیمی را از مدرسه آغاز و چندی بعد هزاران دانش‌آموز اروپایی را با خود همراه کرد تا این‌که در نهایت اعضای پارلمان سوئد نام او را به عنوان یکی از نامزدان جایزه صلح نوبل ۲۰۱۹ به آکادمی نوبل ارسال کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر