jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۷۵۸۰ ۲۴ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

پسر جوان که همکلاسی سابقش را کشته بود دیروز برای دومین بار از خود دفاع کرد و گفت مقتول مستحق مرگ بوده است.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، عصر نهم خرداد ۹۷ مرد جوانی به پلیس آگاهی رفته و از ناپدید شدن پسر ۲4‌ساله‌اش به نام کیوان خبر داد. شواهد نشان می‌داد کیوان آخرین‌بار همراه دوستش آرش بیرون رفته بود. با افشای این ماجرا آرش بازداشت شد.وی که با دروغ گویی سعی داشت پلیس را گمراه کند سرانجام لب به بیان حقیقت گشود و به قتل اعتراف کرد. وی گفت: من کیوان را کشتم و جسدش را آتش زدم. سپس جنازه را داخل یک چاله در حاشیه فرودگاه امام خمینی دفن کردم .
آرش 25ساله به اتهام قتل، جنایت بر میت و سرقت اموال قربانی در حالی در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد که اولیای‌دم برای او حکم قصاص خواستند. وی درباره انگیزه قتل گفت: من و کیوان با هم همکلاسی بودیم و همیشه به خانه هم رفت و آمد داشتیم. سال‌ها پیش یک بار مجبور شدم در خانه آنها به حمام بروم اما آن روز کیوان از من عکس گرفت و درخواستی نامشروع را مطرح کرد. او می‌خواست مرا آزار بدهد که قبول نکردم اما تهدیدم کرد اگر به خواسته اش تن ندهم تصاویر برهنه مرا پخش می‌کند و آبرویم را می‌برد. او مرا آزار داد و این شروع ماجرا بود. او دست از این کار برنمی‌داشت و هر بار مقاومت می‌کردم مرا به پخش کردن عکس‌ها تهدید می‌کرد. او حتی یکی دیگر از دوستانم به نام فریدون را هم چند بار تحت آزار و اذیت قرار داده بود .به همین خاطر آخرین بار سر همین موضوع با او درگیر شدم و او را کشتم.
در پایان آن جلسه قضات دادگاه وی را به پزشکی قانونی معرفی کردند تا کارشناسان پزشکی قانونی درباره وی اظهار نظر کنند. همچنین قرار شد از فریدون نیز به‌عنوان مطلع بازجویی و تحقیقات تکمیل شود.
با تکمیل تحقیقات و استعلام دوباره نظر پزشکی قانونی آرش دیروز بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد.
در ابتدای این جلسه فریدون که به دادگاه احضار شده بود به عنوان مطلع در جایگاه ویژه ایستاد و حرف‌های متهم را تایید کرد. وی گفت: من چند بار در تله کیوان گرفتار شده بودم و او مرا آزار داده بود. کیوان همیشه با پسرهای کم سن و سال رفاقت داشت و گمان می‌کنم هدفش از این دوستی‌ها برقراری رابطه بود.
سپس قاضی دادگاه مادر قربانی را به جایگاه ویژه فراخواند تا به سوالات هیات قضایی پاسخ دهد. این زن در پاسخ به سوالات قضات درباره رابطه دوستانه فرزندش با دوستان کم سن و سالش گفت: من هیچ‌وقت به رابطه پسرم و دوستانش مشکوک نشده بودم. گاهی اوقات که رابطه کیوان با دوستانش به هم می‌خورد پسرم ناراحت می‌شد و از من می‌خواست تا واسطه شوم. من هم به خاطر پسرم قبول می‌کردم و برای برقراری دوباره رابطه دوستی آنها واسطه می‌شدم ولی هیچ وقت فکر نمی‌کردم پسرم با آنها رابطه جنسی داشته باشد.
سپس متهم به دفاع پرداخت و مدعی شد: معمولا هر بار که کیوان مرا به خانه‌اش دعوت می‌کرد مادر او در خانه نبود. آخرین‌بار دایی‌اش در طبقه پایین بود که برای ما وسایل پذیرایی آماده کرد. من از کیوان می‌ترسیدم و جرات نداشتم درباره رفتار او با کسی صحبت کنم. از طرفی هم خجالت می‌کشیدم تا به کسی بگویم تسلیم خواسته شوم کیوان شده‌ام.
وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود ادامه داد: من چاره‌ای غیر از تسلیم شدن در مقابل خواسته کیوان نداشتم ولی از خودم متنفر بودم و همیشه به این فکر می‌کردم که اگر در آینده ازدواج کنم و صاحب فرزندی شوم چطور می‌توانم فرزندم را درست تربیت کنم. من از خودم خجالت می‌کشیدم و حتی نمی‌توانستم به خانواده‌ام حقیقت را بگویم.
وی در تشریح جزئیات جنایت گفت: من آخرین بار تصمیم گرفتم با او صحبت کنم. به همین خاطر با ماشین دنبالش رفتم و گفتم بهتر است دست از سرم بردارد اما او قبول نمی‌کرد. من که عصبانی شده بودم با مشت به صورتش ضربه زدم. وقتی دستش را روبه‌روی صورتش گرفته بود یک ضربه چاقو به او زدم. چون نیمه‌شب بود از ترسم جنازه را در حاشیه فرودگاه امام خمینی از ماشین بیرون انداختم. از باک ماشین بنزین بیرون آوردم و آن را آتش زدم. سپس جنازه سوخته را داخل یک گودال دفن کردم و برای این که پلیس را گمراه کنم کیف پول و انگشتر او را برداشتم.
وی به عنوان آخرین دفاع نیز گفت: قبول دارم آخرین بار تصمیم به قتل کیوان داشتم و به همین خاطر چاقو همراهم بردم ولی در لحظه آخر منصرف شدم. من فقط برای این‌که بتوانم از دست او فرار کنم با چاقو یک ضربه به او زدم ولی هرگز فکر نمی‌کردم همان ضربه موجب مرگ او شود. من در زندان متوجه شدم او مهدورالدم و مستحق مرگ بوده است. من حالا از کشتن او پشیمان نیستم.
در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر