jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۱۴۴۷۳   ۰۹ تير ۱۳۹۸  |  ۰۱:۳۰

پیتر مانوئل نام یک قاتل زنجیره‌ای است که در دهه ۱۹۷۰ در برتانیا ده‌ها نفر را کشت و در کمال خونسردی در صحنه جرم تردد کرد. او را می‌توان یکی از خونسردترین قاتلان تاریخ دانست.

آشنایی با یکی از خونسردترین قاتلان تاریخ +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، پیتر مانوئل در نیویورک متولد شد و بعد به انگلیس مهاجرت کرد. شاید بتوان گفت زندگی پیتر در دوران نوجوانی و کودکی بدون حاشیه خاصی گذشت و اوج شرارت‌های او در دوران جوانی رخ داد.

هنگامی که او جوان بود، چندین بار جرائمی مثل سرقت و آزارگری‌های جنسی را مرتکب و توسط پلیس بریتانیا دستگیر شد. در نهایت رفتار او زمینه ساز دستگیری او و سپس زندانی شدن وی به مدت 9 سال شد. پس از خروج از زندان طی دو سال بعدی او شروع به ارتکاب جرائمی دیگر کرد و به سرعت یک قاتل سریالی شد.

او نخستین قتل را با یک قربانی 17 ساله شروع کرد و به شکلی وحشیانه پیش از قتل قربانی خود را مورد تجاوز جنسی قرار داد اما یکی از مشهورترین پرونده‌های قتل پیتر مانوئل را می‌توان ماجرای کشتن خانواده اسمارتز دانست.

مانوئل پس از کشتن آنها، به راحتی در خانه آنان ساکن شد. او تا یک هفته در خانه خانواده اسمارتز ماند و حتی از خوراکی‌های یخچال آنان مصرف کرد.

او در ادامه نقدینگی آنان را سرقت و با خودرو آنان به گردش پرداخت. نکته شگفت انگیز این است که او با خودرو مقتولی حتی یک پلیس را که منتظر تاکسی بود سوار کرد و در راه نیز در مورد پرونده قاتل سریالی مرموز (یعنی پرونده خودش) با پلیس گپ زد، بی آن که پلیس مذکور بداند در واقع سوار ماشین مقتولان است و خود او نیز قاتل است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر