jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۱۴۱۴۳ ۰۶ تير ۱۳۹۸  |  ۱۹:۳۸

پیدا شدن جسد یک مرد مهاجر اهل السالوادور به همراه دختر ۲۳ ماهه‌اش که در رودخانه مرزی آمریکا و مکزیک غرق شده بودند بار دیگر اوضاع وخیم مرزهای آمریکا را مشخص کرد.

پیدا شدن جسد پدر و دختر مهاجر در رودخانه مرزی آمریکا و مکزیک +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، جسد یک مرد مهاجر اهل «السالوادور» و دختر ۲۳ ماهه‎اش در آب‌های رودخانه «ریو گرانده»، سومین رود طویل آمریکا که در مکزیک با نام «ریو براوو» شناخته می‌شود، پیدا شد.

جسد یک مرد مهاجر السالوادوری که دخترش را درون پیراهن مشکی رنگ خود قرار داده بود، در رودخانه مرزی آمریکا و مکزیک پیدا شده است.

انتشار عکس‌های اجساد این پدر و کودک غرق شده در حالی که دست در گردن یکدیگر داشتند، سبب نمایش خطرات بزرگ پیش روی اغلب مهاجران که با فرار از فقر و خشونت در امید دریافت پناهندگی آمریکا پا به این مسیر می‌گذارند، شد.

براساس گزارش‌ها خانواده سه نفره السالوادوری که از ورود قانونی به آمریکا ناامید شده بودند، روز یکشنبه تصمیم گرفتند با رد شدن از رودخانه ریوگرانده، وارد این کشور شوند. این مرد ۲۵ ساله السالوادوری با رد کردن دخترش از رودخانه قصد داشت، به همسرش برای عبور از رودخانه کمک کند، که متوجه افتادن فرزندش در رودخانه شده و با شتاب برای کمک به او می‌رود. اما پس از نجات وی و گذاشتن او در پیراهن خود، در جریان شدید آب گرفتار شده و غرق می‌شود. جست‎وجو برای یافتن این دو مهاجر به دلیل تاریکی شب متوقف شد و اجساد آنها روز دوشنبه در فاصله چند صد متری از جایی که قصد عبور از رودخانه داشتند، یافت شد.

جزئیات این حادثه توسط یک مقام دولتی «تامائولیپاس» که حاضر به فاش شدن نامش نشد و نیز عضو باقی مانده خانواده السالوادوری، تایید شد.

سیاست‌های سختگیرانه مهاجرتی آمریکا در سال‌های اخیر موجب شده تا صدور مجوز برای مهاجران از ده‌ها مورد در روز به گاهی تنها یک مورد در برخی از ایستگاه‌های مرزی برسد. این خانواده السالوادوری که در اوایل ماه آوریل کشور خود را ترک کرده و حدود دو ماه در اردوگاهی در نزدیکی مرز مکزیک و گوآتمالا زندگی کردند، پس از ناامیدی از ورود قانونی به آمریکا در کنسولگری تلاش کردند با عبور از رودخانه وارد این کشور شوند.

وزارت خارجه السالوادور اعلام کرد در تلاش است تا به وضعیت تنها بازمانده این خانواده رسیدگی و اجساد را در روز پنجشنبه به کشور بازگرداند.

تصاویر منتشر شده از این پدر و کودک ۲۳ ماهه اش تداعی کننده تصویر کودک ۳ ساله سوری در سال ۲۰۱۵ است که جسدش پس از غرق شدن در هنگام مهاجرت در سواحل مدیترانه در ترکیه پیدا شد. فعالان حوزه مهاجرت امیدوارند این تصویر بتواند مانند عکس آیلان سبب توجهات بین المللی به موضوع مهاجرت در آمریکا شود.

کاخ سفید هنوز واکنشی به این موضوع نشان نداده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر