Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
استان ها لرستان کد خبر: ۱۲۱۳۸۹۴ ۰۵ تير ۱۳۹۸  |  ۱۰:۰۳

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: همه چادرهای اسکان اضطراری سیل زدگان در شهر و روستاهای شهرستان پلدختر جمع آوری شد.

چادرهای سیل زدگان پلدختر جمع آوری شد

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان ،احمد مرادپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: اکنون هیچ فرد یا خانواده‌ای در شهر و روستاهای پلدختر به صورت رسمی زیر چادر زندگی نمی‌کند و هزینه‌های اسکان موقت آنها نیز پرداخت شده است.

وی با اشاره به توزیع بیش از ۱۴ هزار چادر امدادی در سیل لرستان بیان کرد: اکنون ۶۷ چادر در سایر مناطق روستایی استان از جمله چگنی و معمولان وجود دارد که البته هزینه‌های اسکان موقت این تعداد نیز پرداخت شده است.

مراد پور اظهار داشت: در بسیاری از این چادرها خانواده زندگی نمی‌کند و با توجه به فصل برداشت محصولات تنها مردان برای حضور در کنار زمین‌های کشاورزی در چادر مانده‌اند.

وی اضافه کرد: همچنین اهالی روستای دمرود معمولان در حالی که اجاره اسکان موقت را دریافت کرده‌اند اما به نشانه اعتراض در چادرها هستند چرا که خواستار تغییر مکان زمین مشخص شده برای احداث روستای جدید می‌باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان ادامه داد: ۵۶ روستای استان باید جابه جایی کلی و موضعی داشته باشند که زمین مورد نیاز برای هشت روستا تأمین شده است.

مرادپور گفت: تاکنون ۲۵ هزار و ۶۵۱ فقره پرونده در زمینه ساخت مسکن به بانک معرفی شده که از این تعداد پنج هزار و ۲۶۷ نفر موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند و ۱۷ هزار و ۷۸۳ نفر نیز تسهیلات بلاعوض دریافت کرده‌اند.

سیل امسال به ۳۵ هزار واحد مسکونی لرستان خسارت زد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: