شبکه ۴ سیما درایام تابستان امسال مجموعه متنوعی از برنامه های ترکیبی،مسابقه و فیلم های سینمایی را به بینندگان خود عرضه می کند.
کد خبر: ۱۲۱۳۱۵۶
دست پر شبکه چهار برای تابستان

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی شبکه چهار سیما، با شروع فصل تابستان، شبکه چهار سیما برنامه‌های مختلفی را برای پخش در ساعات گوناگون در نظر گرفته است.بر این اساس جشنواره فیلم‌های سینمایی با عنوان «فیلم خانه»، قصه شب، مسابقه سینمایی «چهار،سه،دو،یک»، درس گفتار،مصیر، خیلی دور خیلی نزدیک و سری جدید مجله صبحگاهی «طلوع» و «چرخ» ازجمله ویژه برنامه های تابستانی این شبکه است.

در ادامه اطلاعات تکمیلی تر از زمان وساعت پخش برنامه ها آمده است:

هر روز ساعت 10:30 با یک فیلم سینمایی

پخش جشنواره فیلم‌های سینمایی شبکه چهار در ایام تابستان از اول تیر ماه آغاز و تا ۳۱ شهریور ادامه خواهد داشت و مخاطبان این شبکه در تابستان 98 می‌توانند به تماشای یک اثر برگزیده از دیدگاه منتقدان و اهالی سینما بنشینند.

«فیلم خانه»که هر روز ساعت 10:30 روی آنتن می‌رود، یک اثر از برترین آثار برگزیده سینمای ایران و جهان که تاریخ سینما را ساخته اند ازنگاه منتقدان و اهالی سینما، پخش می کند و بعد از نمایش، فیلم توسط کارشناس تحلیل می شود.

محمود گبرلو تحلیل فیلم های سینمایی هفته اول جشنواره را بر عهده دارد و تا پایان جشنواره مجری کارشناسان دیگری نیز به عنوان منتقد مقابل دوربین «فیلم خانه» می نشینند و به نقد فیم های پخش شده می پردازند.

بهانه ای برای زندگی، زندگی شگفت انگیزه، دایره سرخ، بازگشت به آینده، هزارتوی پن، مکبث و به رنگ ارغوان عناوین فیلم های سینمایی است که در هفته اول جشنواره فیلم های سینمایی تابستانی شبکه چهار از ا تا 7 تیرماه به نمایش در می آید.

هر شب ساعت 21 با یک مسابقه سینمایی

سری ششم و هفتم مسابقه سینمایی «چهار، سه، دو، یک» با اجرای جواد مولانیا در شب های تابستان روز های شنبه،دوشنبه،سه شنبه و چهارشنبه ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

در مسابقه «چهار، سه، دو، یک» شرکت کنندگان در سه مرحله مقدماتی نیمه نهایی و فینال با یکدیگر به رقابت می پردازند.ویک گروه سه نفره داوری شامل کارگردان، منتقد، بازیگر و استاد دانشگاه رقابت شرکت‌کنندگان را مورد قضاوت قرار می‌دهند.

مسعود آبپرور، مرجان اشرفی زاده، سیما تیرانداز، عزیزالله حاجی مشهدی، سیروس حسن پور، دکترشهرام خرازی ها، دکتر مهرداد رایانی مخصوص، امیرشهاب رضویان، اردلان شجاع کاوه، دکتر محمد شهبا، میکاییل شهرستانی، صادق کرمیار، فریبا کوثری، شهره لرستانی، کیهان ملکی، نسرین نصرتی، دکتر سهیلا نجم و دکتر امیرحسن ندایی به ترتیب حروف الفبا تیم هجده نفری داوری مسابقه را تشکیل می دهند.

رمان خوانی چهره های هنری در «قصه شب»

«قصه شب» محصول جدید گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که برای پخش در شب های تابستان تهیه و تولید شده است.

به گفته احسان ملکی تهیه کننده و کارگردان «قصه شب» در این برنامه که از اول تیرماه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 22:30 پخش می شود. خلاصه ای از رمان های مطرح ایران و جهان توسط هنرمندان و بازیگران خوانده می شود.

ملکی گفت:مدیر مدرسه نوشته جلال آل احمد، رگ تایم، بازمانده روز، اسکار و بانوی صورتی پوش، درخت زیبای من،تماس تلفنی از بهشت، اندوه جنگ وداستان های کوتاه از چخوف عناوین برخی از رمان هایی است که توسط تیم برنامه خلاصه نویسی و در 90 قسمت 25 دذقیقه ای توسط هنرمندانی همچون فرهاد آییش،همایون ارشادی، سید مهرداد ضیایی، شیرین بینا، نگین صدق گویا،علی عمرانی و امیرشهاب رضویان در برنامه خوانش می شود.

تهیه کننده «قصه شب» گفت: در این برنامه علاوه برخوانش رمان، انیمیشن های مرتبط با داستان توسط تیم انیماتور برنامه طراحی شده که پخش می شود. نیکی نیکبخت، شیدنظری، نشمین ولدی، زهرا گل و بستان و شکوفه حاجت پور،محمد علی حسینی ومحمد رضا مسعودی تیم سازنده انیمیش برنامه را تشکیل می دهند.

«خیلی دور خیلی نزدیک» برنامه دو زبانه شبکه 4 با اجرای دکتر شهاب اسفندیاری

«خیلی دور خیلی نزدیک» به تهیه کنندگی مصطفی پورمحمدی در 13 قسمت 50 دقیقه ای تهیه و تولید شده است.

«خیلی دور خیلی نزدیک» میزبان میهمانان غیرایرانی جشنواره ها و تعدادی از کنفرانس های علمی که در حوزه های اجتماعی، علوم انسانی و هنر برگزار شده است خواهد بود و دکتر شهاب اسفندیاری با آنان به زبان انگلیسی گفتگو می کند و همزمان گفتگو ها به زبان فارسی برای مخاطبان زیرنویس می شود.این برنامه مخاطب را با خود به دورها خواهد برد و از میزان نزدیکی فرهنگ ها و نسبت ها خواهد گفت.مخاطبان به زودی شاهد گفتگوهای فرهنگی جذاب در فصل تابستان خواهند بود.

«خیلی دور خیلی نزدیک» محصول گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما است و به صورت هفتگی از هفته دوم تیرماه پخش می شود.

«درس گفتار» هر روز ساعت 17:15

برنامه تلویزیونی «درس گفتار» به تهیه کنندگی سیدشهاب لاجوردی و کارگردانی سید احمد حسینی از اول تیرماه از شنبه تا پنجشنبه ساعت 17:15 پخش و روز بعد ساعت 10 بازپخش می شود.

در این برنامه مخاطبان پای درس گفتارهای اساتید و کارنشاسان بنامی همچون حجت الاسلام و المسلمین دکتر الویری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر نجف لک زایی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مهدی فرمانیان، دکتر مهدی مشکی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مجید دهقان، دکتر سیدحسین فلاح زاده، حجت الاسلام و المسلمین دکترحبیب الله بابایی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد رهدار، دکتر محمود حکمت نیا و حجت الاسلام و المسلمین دکتر مهدی ابوطالبی می نشینند.

تاریخ در قرآن، اندیشه سیاسی امام خمینی (ره)،جریان شناسی سلفیه،سیراندیشه تجدد،جنسیت در زبان قرآن، بازخوانی تاریخ و تمدن ایران در دوران باستان،گونه های غرب شناسی،انسان شناسی فلسفه غرب،تجارت جدید و مالکیت فکری و تاریخ مشروطه موضوعاتی است که کارشناسان برنامه در پنج قسمت به آنها می پردازند.

بررسی ابعاد فکری شهید بهشتی در ویژه برنامه«مصیر»

گروه اجتماعی شبکه چهار سیما بمناسبت سالروز شهادت دکتر آیت الله بهشتی برنامه تولیدی «مصیر» را با برررسی ابعاد فکری این شهید بزرگوار روی آنتن می برد.

این برنامه با تهیه کنندگی سید یاسر صانعی در هفته قوه قضائیه از شنبه یکم تیرماه الی جمعه هفتم تیر هرشب ساعت 23 از شبکه چهار پخش می شود.

«مصیر» با پخش های آیتم های تولیدی و گفتگو با مهمانان با محوریت موضوعاتی چون شیوه تبلیغ نوین، عدالت، تشکیلات و کادرسازی، مدیریت انقلابی و ... تهیه و پخش می گردد.از بخش های دیگر این برنامه میتوان به معرفی کتاب های منتشر شده در خصوص شهید بهشتی اشاره کرد. در این برنامه مهمانانی چون حجت الاسلام علی ذوعلم، دکتر فرشاد و... حضور خواهند داشت.

سری جدید مجله «طلوع» از هفته دوم تیرماه

«طلوع» تنها برنامه صبحگاهی شبکه‌های سیما است که ماهیت علمی آموزشی دارد و مخاطبانش جامعه علمی کشور هستند. این برنامه یک جنگ علمی و فرهنگی است که در آن علاوه بر بررسی موضوعات مختلف پزشکی و روانشناسی، تازه‌ترین اخبار و دستاوردهای علمی کشور با رویکرد تقویت غرور و افتخار ملی، اطلاع رسانی می‌شود.

از رویکردهای اصلی برنامه در سری جدید، با توجه به نام گذاری سال با عنوان رونق تولید،بخش های کارشناسی مختلفی یا موضوع حمایت از کسب و کارهای نوین در برنامه طراحی شده است.

برنامه «طلوع» به تهیه کنندگی علی خسروی مجله تصویری است که تلاش می کند بیننده را روی سبک زندگی اش به تامل وا دارد. این برنامه از هفته دوم اردیبهشت ماه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 10 پخش می شود.

سری جدید مجله علمی «چرخ» از هفته دوم تیرماه شنبه ها ساعت 19

سری جدید مجله علمی «چرخ» از شنبه 8 تیرماه به صورت هفتگی شنبه ها ساعت 19 به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می شود.

سری جدید مجله علمی عصرگاهی «چرخ»، به مهمترین رویدادهای قلمرو دانش و فناوری با نگاهی تخصصی اما به زبانی ساده و قابل استفاده عموم مردم می پردازد و در حضور نخبگان و استادان ممتاز عرصه دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، مسائل روزمره زندگی مردم را از زاویه علم واکاوی می نماید. این برنامه از بخش های ثابت «صندلی علم سنج»، «اتاق دانشمند» و «علم به زبان ساده» برای تلطیف ذائفه مخاطبان و نگاه جذابتر به دانش و دانشمندان بهره می برد.

هر شب ساعت 22 با «جشنواره فیلم های مستند خارجی»

شبکه چهار سیما از 2 تیرماه، هر شب ساعت 22 یک مستند جذاب خارجی را به نمایش در می آورد.

«جاسوسی در حیات وحش» به کارگردانی John Downer عنوان اولین مستندی است که در 10 قسمت از روز یکشنبه در قالب «جشنواره مستند» پخش می شود.

در این مستند 10 قسمتی،پژوهشگران به کمک دوربین هایی که شکل فرزندان حیوانات مختلف مانند کفتارها، تمساح، میمون ها، فیل ها و شامپانزه ها و لاک پشت هاساخته شده است،میزان علاقه آن ها به فرزندانشان را می سنجند.

مجموعه سخنرانی های «تد» در ایام تابستان هر روز ساعت 13:30

«تد»یک مجموعه همایش جهانی است که با شعار «ایده‌ها ارزش گسترش دارند»، برگزار می‌شود.تمرکز اولیه ی تد بر روی تکنولوژی بود، اما پس از چندی، گستره موضوعات سخنرانی ها افزایش یافت و امروزه شامل مسائل علمی، فرهنگی و دانشگاهی زیادی می شود.

شبکه چهار سیما برای ظهرهای تابستان،پخش سری جدیدی از مجموعه سخنرانی های «تد» را در نظ گرفته است.

چرا تغییرات آب وهوایی تهدیدی برای حقوق بشر است؟ بیائید از مریخ به عنوان سیاره پشتیبان استفاده نکنید- زمانی که آنتی بیوتیک ها به خوبی کار نمی کنند؟آسیب های واقعی تجارت جهانی سلاح، چرا ممکن است کسی را بکار بگیریم که رزومه کاملی ندارد؟ برای از بین بردن زباله هابه شناخت واژه صرفه جویی نیاز است- چطور بقیه دنیا با درآمد سازمان یافته اند؟ پس از تراژدی بخشش چه می گذرد؟ چگونه با دوستان افسرده ارتباط برقرار کنید- چرا مداد کامل است و نسل بعدی معماران و طراحان آفریقایی عناوین سخنرانی هایی است که قرار است در مجموعه «تد» هر روز ساعت 13:30 از شبکه چهار سیما پخش شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها