تا کنون فکر کرده اید که چه کشور‌هایی دارای میانگین قدی بالایی اند و بلند قد‌ترین مردم جهان را دارند؟ احتمالا نه! اما ما خیال داریم تا در این مطلب به این موضوع بپردازیم.
کد خبر: ۱۲۱۲۲۴۶
قد‌بلندترین و قدکوتاه‌ترین ملت‌های جهان

به گزارش جام جم آنلاین از برترین ها ، بر اساس اطلاعات وب سایت AverageHeight که اطلاعات قدی درباره مردمان کشور‌های مختلف جهان را از چندین منابع مختلف جمع آوری و دسته بندی و آنالیز می‌کند، کشور‌های اروپایی بالاترین میانگین قدی را هم در مردان و هم در زنان در جهان دارند. همچنین جای شگفتی نیست که کشور هلند را در قسمت بالای جدول ببینیم، چونکه هلندی‌ها را در جهان به دلیل قد و قامت بلند آن‌ها می‌شناسند.

بلند قدترین و کوتاه قدترین مردم جهان

در لیست زیر کشور‌هایی قرار دارند که از نظر فیزیکی قد بلندتری نسبت به بقیه کشور‌ها دارند. این طبقه بندی بر اساس اندازه قد مردان است:

۱. هلند: ۱۸۳.۸ سانتیمتر

۲. مونته نگرو: ۱۸۳.۲ سانتیمتر

۳. دانمارک: ۱۸۲.۶ سانتیمتر

۴. نوروژ: ۱۸۲.۴ سانتیمتر

۵. صربستان: ۱۸۲ سانتیمتر

۶. آلمان: ۱۸۱ سانتیمتر

۷. کرواسی: ۱۸۰.۵ سانتیمتر

۸. جمهوری چک: ۱۸۰.۳۱ سانتیمتر

۹. اسلوونی: ۱۸۰.۳ سانتیمتر

۱۰. لوکزامبورک: ۱۷۹.۹ سانتیمتر

همچنین میانگین قدی مردان در کشورمان نیز در این رده بندی ۱۷۰.۳ سانتیمتر بیان شده است.

در طرف دیگر ماجرا، کشور‌هایی با کوتاه قدترین مردمان جهان قرار دارند که بیشتر آن‌ها را کشور‌های شرق آسیا و آمریکای جنوبی تشکیل می‌دهند.

در لیست زیر کشور‌هایی قرار دارند که از نظر فیزیکی قد کوتاه تری نسبت به بقیه کشور‌ها دارند. این طبقه بندی بر اساس اندازه قد مردان است:

۱. اندونزی: ۱۵۸ سانتیمتر

۲. بولیوی: ۱۶۰ سانتیمتر

۳. فیلیپین: ۱۶۱.۹ سانتیمتر

۴. ویتنام: ۱۵۲.۱ سانتیمتر

۵. کلمبیا: ۱۶۲.۵ سانتیمتر

۶. نپال: ۱۶۳ سانتیمتر

۷. اکوادور: ۱۶۳.۵ سانتیمتر

۸. سریلانکا: ۱۶۳.۶ سانتیمتر

۹. نیجریه: ۱۶۳.۸ سانتیمتر

۱۰. پرو: ۱۶۴ سانتیمتر

در لیست کشور‌هایی با قد بلندترین زنان جهان، کشور هلند باز هم با میانگین ۱۶۹.۹ سانتیمتر در جایگاه نخست قرار می‌گیرد و کشور‌های دانمارک، اسلونی، جمهوری چک، نروژ و کرواسی در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند. همچنین زنان در کشور‌های اندونزی، بولیوی، فیلیپین، پرو، ویتنام، نپال و سریلانکا نیز جز کشور‌هایی با کوتاه قدترین زنان جهان محسوب می‌شوند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها