jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۰۹۹۲۱ ۱۶ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۸:۳۰

سال‌ها پیش در تاریخ آمریکا یکی از مرگبارترین سیل‌های این کشور رخ داد. سیلی که اثرات آن بی شباهت به رخداد یازدهم سپتامبر نبود.

مرگبارترین سیلی که جان هزاران نفر را گرفت +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، سیل جانزتاون یکی از مرگبارترین سیل‌ها در تاریخ ایالات متحده بود.

این سیل منجر به کشته شدن دو هزار و دویست و نه نفر شد و خساراتی سنگین بر جای گذاشت. اما جالب است بدانید علت این سیل یک ضعف مهندسی بود.

سیل جانز تاون در پنسیلوانیا و در سال ۱۸۸۹. پس از باران‌های سنگینی رخ داد که چند روز طول کشیده بود. این سیل در جانز تاون به عنوان یک شهر پرجمعیت در مرکز پنسیلوانیا در ایالات متحده آمریکا رخ داد. این شهر به علت وجود مراکز تولید فولاد شناخته شده بود.

اما به قول معروف کوزه گر از کوزه شکسته آب می‌خورد، چون این شهر مشهور و آهنین یک سد ضعیف داشت که به اندازه کافی قدرتمند نبود تا در برابر باران‌های سنگین مقاومت کند و با فشار آب پشت دریاچه شکسته شد و سیلی وحشتناک را به کل شهر تحمیل کرد.

علاوه آسیب‌های جسمانی و از دست رفتن هزاران نفر، تخمین زده شده حدود ۱۷ میلیون دلار خسارت در جریان این سیل ثبت شده است.

خسارات این سیل تا حدی شدید بود که نیرو‌های صلیب سرخ آمریکا حدود ۳.۷ میلیون دلار کمک مالی جمع کردند تا از پس هزینه‌های بازسازی خرابی‌ها این سبل بربیایند.

پس از این سیل نیز بسیاری از افراد برای بازسازی منازل خود و عبور از بحران از شرکت سازنده سد شکایت کردند، اما به جای خاصی نرسیدند و موفق نشدند ثابت کنند که شرکت سازنده مقصر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر